Goniec.pl
Nastolatek zaginął

policja.pl

13-letni Hubert wyszedł z domu i już nie wrócił. Policja błaga o pomoc

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Policjanci ze Słubic w województwie lubuskim prowadzą poszukiwania 13-letniego Huberta Banaszaka. W środę 7 kwietnia 2021 roku nastolatek wyszedł z domu i do tej pory nie wrócił do miejsca zamieszkania, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Nastolatek zniknął bez śladu, a lokalne służby oraz bliscy zaginionego Huberta od kilku dni prowadzą intensywne poszukiwania chłopca. Policja ze Słubic prosi o kontakt osoby, które mogą posiadać informacje dotyczące aktualnego miejsca pobytu 13-latka.

Nastolatek wyszedł z domu w środę 7 kwietnia 2021 roku i przepadł

13-letni Hubert Banaszak ze Słubic już od 6 dni pozostaje poza swoim miejscem zamieszkania. Nastolatek opuścił dom w środę 7 kwietnia br. i ślad po nim zaginął. Chłopiec do tej pory nie skontaktował się także z nikim z rodziny, a lokalne służby rozpoczęły poszukiwania zaginionego dziecka.

W dniu zaginięcie nastolatek miał na sobie bordowe spodnie dresowe i czarną bluzę z kapturem, czarną czapkę z daszkiem, granatową kurtkę sportową oraz czerwone sportowe buty. Policjanci zaapelowali o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu 13-latka.

- Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionego, proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Słubicach: tel. 47 79 23 211, 47 79 23 212, 47 79 23 251, 47 79 23 252 lub z najbliższą jednostką Policji pod nr tel. alarmowego 112 - przekazała policja.

Nie przekazano żadnych informacji, dotyczących okoliczności opuszczenia miejsca zamieszkania przez 13-letniego Huberta. Do tej pory nie udało się ustalić, jak potoczyły się losy chłopca po wyjściu z domu.

Policjanci i bliscy Huberta liczą, że chłopiec odnajdzie się cały i zdrowy. Tak wydarzyło się niedawno w przypadku zaginionego 11-latka z Wrocławia, którego udało się namierzyć służbom niedługo po zniknięciu.

Bartłomiej Drahynicz zaginął pod koniec marca br. we Wrocławiu. 11-latek wyszedł rano z domu na Starym Mieście i zniknął. Policjanci odnaleźli dziecko w jednym z mieszkań na terenie miasta, a chłopiec cały i zdrowy trafił do placówki opiekuńczej, w której powinien przebywać.

- Po publikacji informacji o poszukiwaniach 11-latka do policjantów wpływały różnego rodzaju wiadomości i każda z nich od razu była weryfikowana oraz sprawdzana, ale nie miały one bezpośredniego wpływu na skutek poszukiwań - przekazał rzecznik prasowy wrocławskiej policji asp. szt. Łukasz Dutkowiak, cytowany przez „Gazetę Wyborczą”.

W akcji poszukiwawczej udział brali przedstawiciele służb prewencyjnych, kryminalnych oraz specjalistów w zakresie poszukiwań osób. Funkcjonariusze zatrzymali również trzech podejrzanych o pozbawienie wolności 11-latka.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Monika Majko

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

samolot

Wiadomości

Awaryjne lądowanie polskiego samolotu w Addis Abebie. Doszło do zapłonu, relacja pasażerki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dolny Śląsk: Pożar nielegalnego składowiska odpadów. Ryzyko niebezpieczeństwa dla mieszkańców

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Nie żyje 16-letnia Wiktoria. Media donoszą, że była Polką

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sejm uchwalił ustawę uszczelniającą handel w niedzielę

Czytaj więcej >

Wiadomości

Opatów: Nastolatkowie jechali do szkoły. Jeden nie żyje, dwoje trafiło do szpitala

Czytaj więcej >
tornado

Wiadomości

Pomorskie: Nad gminą Gniew pojawił się zalążek trąby powietrznej. Wiatr niszczył posesje mieszkańców

Czytaj więcej >