Goniec.pl

KM PSP Kielce

Zgorzelec. Potężna eksplozja na stacji benzynowej. "Ciało pracownika uszkodziło dach budynku"

20 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Dramatyczne doniesienia ze Zgorzelca. Według informacji portalu Zgorzelec.info, na stacji paliw Lotos, przy ulicy Daszyńskiego eksplodował jeden ze zbiorników z paliwem. Silna eksplozja spowodowała śmierć jednej osoby. Są też informacje o rannych. Na stronie lokalnego portalu pojawiła się szokująca relacja.

Potężny wybuch na stacji paliw w Zgorzelcu

Do dramatycznego zdarzenia doszło w piątek (20 stycznia), po godz. 13:00 na stacji benzynowej Lotosu w Zgorzelcu. Według relacji portalu Zgorzelec.info wybuchł zbiornik z paliwem przy ulicy Daszyńskiego 92. Ze wstępnych ustaleń policji do silnej eksplozji miało dojść podczas przeprowadzania prac remontowych dokonywanych w pobliżu miejsca eksplozji.

Sytuacja jest dynamiczna. "Teren zdarzenia został już zabezpieczony. Na miejsce mają jeszcze przybyć specjalne służby straży pożarnej z Legnicy, które zbadają teren stacji" - informuje lokalny portal.

Rzeczniczka policji w Zgorzelcu, komisarz Agnieszka Goguł, potwierdziła w rozmowie z PAP, że jedna osoba nie żyje, druga jest ranna, ale przytomna. Są także nieoficjalne informacje o jeszcze jednej rannej osobie. - Na miejscu pracują policjanci i prokurator, ustalając szczegóły wypadku - tłumaczyła funkcjonariuszka. Jak podkreślała, nie ma zagrożenia kolejnymi wybuchami.

Pojawiła się szokująca relacja na stronach zgorzeleckiego portalu. "Jak wynika z naszych informacji siła wybuchu była tak olbrzymia, że ciało pracownika, który zginął, uszkodziło dach budynku" - czytamy.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Bartoszyce. Kompletnie pijana matka opiekowała się swoimi dziećmi. Sprawa trafi do sądu rodzinnego

  • Zobaczył cenę toalety w Zakopanem i od razu chwycił za telefon. Polacy przecierają oczy ze zdumienia

  • Dąbrówno. Zarzut zabójstwa 5-latki dla matki dziecka. Są wyniki sekcji zwłok dziecka

Źródło: KMP Opole, zgorzelec.info

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

55-latek oszukał seniorów na łączną kwotę 150 tys. zł. Jego wspólniczką była... 12-letnia dziewczynka
Czytaj więcej >

Polska

Wątpliwy sukces papieskich homilii emitowanych w TVP. "Muszą mieć włączone telewizory"
Czytaj więcej >

Polska

Tych czynności nie można wykonywać w niedzielę. Zdaniem kościoła to grzech
Czytaj więcej >

Polska

Trudno uwierzyć, co zrobił policjant w radiowozie. Nagranie w sieci
Czytaj więcej >

Polska

Majątek abp. Głódzia powala. Ukarany przez Watykan duchowny żyje w pałacu
Czytaj więcej >

Polska

Z trumny w zakładzie pogrzebowym nagle rozległ się kaszel. Niebywałe, co się stało
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]