Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje jeden z najbogatszych Polaków. Ratownicy znaleźli ciało w nocy
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 07.06.2024 06:23

Nie żyje jeden z najbogatszych Polaków. Ratownicy znaleźli ciało w nocy

świeczka
Fot. Unsplash.com/anjojy

Zaginął jeden z najbogatszych Polaków. Policja z Krosna poszukuje Jerzego Krzanowskiego. 54-letni mężczyzna mieszkający w Krościenku Wyżnym przepadł bez wieści. Trwają poszukiwania. Śledczy apelują o pomoc i opublikowali rysopis. Aktualizacja: Jerzy Krzanowski nie żyje.

Zaginął Jerzy Krzanowski

Trwa akcja poszukiwawcza Jerzego Krzanowskiego. Policja w Krośnie (woj. podkarpackie) opublikowała komunikat dotyczący zaginięcia 54-letniego mężczyzny.

ZOBACZ: Rówieśniczki biły nastolatkę i kazały jej przepraszać. Wstrząsające nagranie, jest reakcja policji

Do akcji poszukiwawczej jednego z najbogatszych Polaków włączyła się zarówno policja, jak i straż pożarna, Grupa Bieszczadzka GOPR oraz Legion Gerarda. Zawiadomienie o zaginięciu Jerzego Krzanowskiego wpłynęło do krośnieńskich policjantów w czwartek 6 czerwca.

Nie żyje 31-latka. Osierociła malutką córeczkę, szukała jej cała Polska

Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach

Opublikowano rysopis zaginionego Jerzego Krzanowskiego. Biznesmen w chwili zaginięcie ubrany był w krótkie spodenki oraz t-shirt w kolorze czarnym. Dodatkowo nosił okulary. Jeden z najbogatszych Polaków, którego poszukują obecnie służby ma około 178 cm wzrostu i ma szczupłą budowę ciała. Ma krótkie siwe włosy i okrągłą twarz.

Wszystkie osoby, które mogą mieć informacje o miejscu przebywania zaginionego, prosimy o kontakt osobisty bądź telefoniczny z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Krośnie przy ul. Lwowskiej 28, tel. 47 828 33 10 lub 112 - apeluje policja w specjalnym komunikacie.

jerzy-krzanowski.jpg
Zaginął Jerzy Krzanowski. Fot. KMP Krosno

Kim jest Jerzy Krzanowski? Biznesem plasuje się w czołówce najbogatszych Polaków. 54-latek stoi za firmą meblarską “Nowy Styl”. Założona w latach 90. firma zdobyła renomę nie tylko na polskim, ale i zagranicznym rynku. To właśnie firma zaginionego Jerzego Krzanowskiego odpowiadała za produkcję siedzisk na stadiony w Katarze w 2022 r. na mistrzostwa świata w piłce nożnej. 

Jerzy Krzanowski wraz z bratem, z którym złożył firmę, w 2021 r. uplasowali się na 57. miejscu listy najbogatszych Polaków. Łącznie ich majątek szacowano wówczas na 1 mld 213 zł.

Aktualizacja: Jerzy Krzanowski nie żyje

W piątek (07.06) rano policja poinformowała o śmierci Jerzego Krzanowskiego. Ciało biznesmena zostało znalezione przez ratowników biorących udział w poszukiwaniach około godziny 1 w nocy. Podkomisarza Paweł Buczyński z policji w Krośnie w rozmowie z portalem wp.pl poinformował, iż prokurator zdecydował o zabezpieczeniu ciała zmarłego.

Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok. Na ten moment nie jest wiadome, co doprowadziło do śmierci Jerzego Krzanowskiego.