Goniec.pl

goniec.pl

Zacznie się już jutro w całej Polsce. GIS zapowiada wzmożone kontrole

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Rząd co prawda ogłosił luzowanie kolejnych obostrzeń, ale pierwsza tura majowego planu rozpocznie się dopiero 4 maja. Oznacza to, że majówkę spędzamy jeszcze w warunkach lockdownu. 

Przypominamy, że oficjalnie nie mogą działać m.in. hotele, restauracje i inne miejsca użyteczności publicznej. Służby sanitarne nie zamierzają jednak ufać przedsiębiorcom na słowo i zdecydowanie zapowiadają większą liczbę kontroli w ciągu majowego weekendu.

GIS zapowiada kontrole na majówkę

Specjalny komunikat w tym celu wydał Główny Inspektor Sanitarny. Czytamy w nim, że służbom sanitarnym podczas kontroli będą towarzyszyli m.in. funkcjonariusze policji, ale również przedstawiciele innych służb.

- W czasie nadchodzącego weekendu majowego wszelkie miejsca użyteczności publicznej, w tym również punkty prowadzące usługi hotelarskie  będą skrupulatnie kontrolowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną wspólnie z Policją i innymi służbami - ogłasza GIS.

Niestety dla przedsiębiorców, w przypadku naruszenia obecnie obowiązujących w Polsce zasad epidemiologicznych będą musieli liczyć się z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

- Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej - w przypadku prowadzenia działalności niezgodnie z przepisami Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii oraz naruszeń wymagań przepisów higieniczno-sanitarnych - będą podejmować działania zgodnie ze swoimi kompetencjami, a próby omijania zakazów lub ich lekceważenia - nie będą akceptowane - zapewnia Główny Inspektor Sanitarny.

Rzecznik GIS: Unikajmy dużych skupisk ludzi

Jak konkretnie będą wyglądały kontrole? O to dopytaliśmy rzecznika prasowego GIS. Chociaż szczegóły nadal pozostają do wiadomości służb, to rzecznik zdecydował się o wydanie apelu do obywateli, który ma ułatwić wszystkim zmaganie się z obecną sytuacją.

- Przede wszystkim apelujemy o rozsądek i unikanie dużych skupisk ludzi. Kontrole będą miały charakter doraźny i interwencyjny. Inspekcja  sanitarna na szczeblu wojewódzkim i powiatowym  współpracuje ze swoimi odpowiednikami w Policji - powiedział nam Jan Bondar.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Katarzyna Dowbor powiedziała, że nie wyremontuje im domu. Zamiast tego zaadaptowano stodołę

  • Maryla Rodowicz otrzyma wyższą emeryturę? Pomysł rządu skrytykowany przez ekspertów

  • Mama dała córce imię, jak nazwa pewnego popularnego sklepu. W sieci trwa ostra dyskusja

Źródło: GIS

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Ostry atak rosyjskiego dowódcy na Putina. "Władimirze, zamknij się. Milcz"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zabrał głos w sprawie Jana Pawła II. Wymowne słowa obiegły sieć. "Nie wierzę, że..."
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje znany i ceniony dziennikarz. Rodzina przekazała smutne informacje, wielka strata
Czytaj więcej >

Wiadomości

ZUS ostrzega Polaków, muszą mieć się na baczności. Oszuści nie mają litości, trzeba uważać na maile
Czytaj więcej >

Wiadomości

Funkcjonariusze kontrolowali auto, gdy zajrzeli do środka, zdębieli. Od razu zatrzymali kierowcę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Donald Tusk opublikował nowy film i rozpętał potężną burzę. Politycy PiS podnieśli lament
Czytaj więcej >
Patryk Przybyłowski

Główny wydawca portalu Goniec.pl. Od trzech lat współpracuję z Grupą Mediową Iberion, a wcześniej byłem związany z Radiem Sfera. Prywatnie pasjonuję się muzyką i angielską piłką nożną.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]