Goniec.pl
Policja

Pixabay.com/andrzejrembowski/CC0

Wyróżniony policjant okazał się złodziejem? Mężczyzna przyznał się do napadu na bank

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Na początku marca tego roku doszło do napadu na bank w Rozogach, w województwie warmińsko-mazurskim. To policjant dokonał napadu na bank? Mężczyzna przyznał się do winy. Co intrygujące, zaledwie dwa lata temu został odznaczony tytułem Dzielnicowego

Na początku marca tego roku doszło do napadu na bank w Rozłogach, w województwie warmińsko-mazurskim. Jak się okazuje, sprawcą miał być policjant! Pikanterii sprawie dodaje fakt, że zaledwie dwa lata temu, w 2019 roku został odznaczony tytułem Dzielnicowego Roku. Chciał „dorobić” do niewielkiej pensji, jaką otrzymują funkcjonariusze budżetówki?

Policjant obrabował bank?

Marcin. M został aresztowany pod zarzutem dokonania napadu na bank i obrabowania instytucji finansowej. 43-letni mężczyzna przez lata służył jako policjant dzielnicowy w Komendzie Powiatowej Policji w Spiszu. Jednostka zajęła stanowisko w tej sprawie, przekazując, że jest pozostałym policjantom jest bardzo przykro, że to stojący na straży prawa miał sam je złamać.

- Każdy przypadek osoby zatrudnionej w naszej formacji, która świadomie i z premedytacją popełnia przestępstwo, jest dla nas przykry  - przekazuje rzecznik piskiej policji Tomasz Markowski w rozmowie z o2.

Kradzież w Rozłogach miała miejsce 3 marca 2021. To wówczas doszło do napadu na bank. Jak relacjonują media, sprawca był zamaskowany. Miał grozić kasjerce aktualnie prowadzącej zmianę przedmiotem przypominającym broń palną.

Szczegóły budzą oburzenie

Według relacji przekazanej przez portal o2 przerażona i sterroryzowana pracownica banku wydała napastnikowi pieniądze. W sumie było to 87 tysięcy złotych. Sprawą oczywistą jest, że sytuacja została przekazana na policję, a dalej do prokuratury i sądu.

W toku śledztwa udało się wytypować oskarżonego. Sąd Rejonowy w Olsztynie wskazał, że podejrzanym jest 43-letni Marcin M. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 43-latka tymczasowy areszt na trzy miesiące.

- Istnieje realna obawa, że podejrzany, przebywając na wolności, mógłby podjąć działania mające na celu bezprawne utrudnianie postępowania poprzez wpływanie na zeznania świadków - przekazuje w rozmowie z o2 Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik sądu w Olsztynie.

Marcin M. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Jak podawał w toku śledztwa, do napadu miała zmusić go bardzo trudna sytuacja finansowa.

Policja wskazała, że postępowanie było i będzie prowadzone tak, jak wobec każdej innej osoby i, że nie można dopuścić, by wybryk jednej osoby wpłynął na wizerunek całej policji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje Artur Tomala

  • Minister Czarnek: powrót dzieci do szkół nawet od 19 kwietnia

  • Naukowcy odkryli, kto może lżej przejść przez infekcję koronawirusem

Oktawian Góral

Humanista, człowiek wielu pasji. W dziennikarstwie stawia swoje pierwsze kroki. Najchętniej podejmuje się tematyki społecznej, politycznej oraz związanej z ekonomią. Znaczną część życia poświęcił na pracy w branży turystycznej, której problemy zna i chętnie o nich pisze. Studiował filologię polską, obecnie kształci się na kierunku zarządzanie. Interesuje się historią, językami, naukami społecznymi oraz sztuką. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz wiadomość na adres: oktawian.goral@iberion.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >