Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kierowca pędził 170 km/h. Wypadek w tunelu, są ranni
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 19.06.2024 13:21

Kierowca pędził 170 km/h. Wypadek w tunelu, są ranni

Wypadek w tunelu
Fot. Ratownictwo Medyczne w Żywcu/Facebook

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała nagranie z wypadku, do którego doszło 16 czerwca w tunelu "Emilia" w Lalikach w powiecie żywieckim (woj. śląskie). Dopuszczalna prędkość w tym miejscu wynosi 50 km/h. Sprawca wypadku miał na liczniku aż 170 km/h.

 

Wypadek w tunelu "Emilia"

Kilka dni temu media obiegła wiadomość o wypadku w znajdującym się w Lalikach (pow. żywiecki), tunelu “Emilia”. Kierujący żółtym samochodem marki Mitsubishi w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h, miał na liczniku aż 170 km/h.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała nagranie, na którym dokładnie widać moment wypadku, w którym zderzyły się trzy samochody.
 

Nie żyje jedna osoba, tragedia na torach. Ogromne utrudnienia, ewakuacja 200 osób

Sprawdza wypadku to mieszkaniec powiatu żywieckiego

Dzięki zapisowi z kamery, miejscowa policja szybko ustaliła dane personalne sprawcy groźnego wypadku. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna miał na skutek nadmiernej prędkości, utracić panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem. 

Kierujący Mitsubishi 32-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, według wstępnych ustaleń, utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył poprzedzającego go samochodu Hyundai, a następnie uderzył w jadącego z przeciwnego kierunku Mercedesa - informowała asp. szt. Mirosława Piątek, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żywcu

Pięć osób poszkodowanych

Ostatecznie zdarzenie zostało zakwalifikowane, jako kolizja. W jej skutek poszkodowanych zostało pięć osób. Dwie z nich trafiły do szpitala w ciężkim stanie. Sprawca, który ponad trzykrotnie przekroczył dopuszczaną prędkość, będzie musiał tłumaczyć się przed sędzią. Jak informuje asp. szt. Mirosława Piątek sprawa jego wykroczenia została skierowana do sądu z wnioskiem o ukaranie.

W tunelu doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych, którymi podróżowało 10 osób. Pięcioro z nich zostało poszkodowanych. Dwie kobiety, obywatelki Słowacji w wieku 34 i 17 lat, w stanie ciężkim zostały przewiezione do szpitala - powiedział w niedzielę rzecznik żywieckiej straży pożarnej kpt. Tomasz Kołodziej.