Goniec.pl
powrót połączenia kolejowego

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wraca kultowy pociąg "Słoneczny". Po dwóch latach przerwy podróżni łatwiej dojadą nad morze

27 Maja 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Wspaniała wiadomość dla fanów podróży koleją. Po dwóch latach nieobecności na tory powraca kultowy pociąg "Słoneczny" obsługiwany przez Koleje Mazowieckie. Połączy on stolicę Polski z popularną turystycznie Ustką. Uruchomiony zostanie też weekendowy skład zmierzający do Gdyni.

Na tą decyzję Polacy musieli czekać bardzo długo. Uwielbiany przez pasażerów "Słoneczny" podbił serca głównie za sprawą niskich cen biletów i krótkich czasów przejazdu. W krótkim czasie połączenie Warszawa-Ustka stało się jednym z ulubionych, co dało imponujący wynik 1,3 mln osób, które przemierzyło Polskę w wagonach pociągu Kolei Mazowieckich.

pogoda

Prognoza pogody: w piątek będzie wiał silny wiatr. IMGW wydał już alerty II i I stopnia

CZYTAJ DALEJ

Po wielu latach funkcjonowania, ku niezadowoleniu podróżnych, zdecydowano o zawieszeniu przejazdów "Słonecznym" na wskazanej trasie. Całe szczęście, władze przedsiębiorstwa w końcu się zreflektowały i dziś można już oficjalnie ogłosić wielki powrót kultowego składu.

"Słoneczny" znów na torach

Zgodnie z informacją podawaną przez Koleje Mazowieckie, "Słoneczny" ponownie wjedzie na tory wraz z początkiem przerwy wakacyjnej. Od soboty 25 czerwca będzie on kursował na trasie Warszawa Centralna – Ustka – Warszawa Centralna.

- Można powiedzieć, że w tym roku Mazowsze znów zbliża się do morza. Pierwszego dnia wakacji na tory powróci pociąg "Słoneczny", oczywiście w barwach Kolei Mazowieckich. Myślę, że to dobra wiadomość dla wszystkich planujących w tym roku wakacje nad morzem i osób, które do tej pory chętnie korzystały z naszego połączenia – ogłosił z dumą marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik.

Łatwiejsza podróż nad polskie morze

W drodze nad polskie wybrzeże Bałtyku "Słoneczny" zaliczy liczne przystanki, zarówno na samym Mazowszu, jak i w woj. warmińsko-mazurskim oraz pomorskim.

Planowane postoje odbędą się na stacjach takich jak Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów i Mława Miasto, Działdowo, Iława, Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Główna, Wejherowo, Lębork, Słupsk i ostatecznie Ustka.

Znane są także godziny, w jakich kursował będzie uwielbiany pociąg. Początek podróży z warszawskiej stacji będzie miał miejsce o godzinie 5.55. Wszystko po to, by już ok. 9 zawitać w Gdańsku, a niecałe 2,5 godz. później dobić do Ustki. Droga powrotna rozpocznie się po godz. 12:00 i zakończy na stacji Warszawa Centralna po 18.

Nowe połączenie do Gdyni

To nie koniec dobrych wiadomości. Do "Słonecznego" dołączy także weekendowy pociąg nazwany "Słoneczny - BIS". Ten wyruszać będzie o godz. 9:03 z Warszawy Zachodniej, a końcowy przystanek będzie miał na stacji Gdynia Główna, gdzie dojedzie o 12:56. Z powrotem w podróż uda się o 18:29, a 3,5 godz. później stanie na jednym z peronów na stacji Warszawa Centralna.

Sprzedaż biletów na oba pociągi rusza 18 czerwca. Koszt zakupu biletu normalnego do Ustki w jedną stronę to 75 złotych. Studenci, mający zniżki, zapłacą 36,75 złotych. Jeśli zaś udamy się do Trójmiasta, podróż taka kosztować nas będzie 60 złotych, a w przypadku studentów niecałe 30 złotych. Bez dodatkowych opłat można zabrać ze sobą psa lub rower.

Różnica cen w Polsce i Niemczech jest uderzająca, na podstawowe produkty wydasz fortunę

Polacy na początku roku zajrzeli do sklepu w Niemczech, opadły im szczęki. Różnica nawet przy chlebie i ziemniakach

Polak i Niemiec, idąc do sklepu, zostawiają obecnie przy kasie fortunę, ale okazuje się, że mimo wszystko zachodni sąsiedzi mogą sobie pozwolić na więcej. O ile w Polsce chleb jest tańszy, to Niemiec za swoją najniższą krajową aż 1003 bochenki, w czasie gdy Polak za swoje wynagrodzenie minimalne kupi ich... zaledwie 514. Oto porównanie ze sklepów z Polski i Niemiec.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Luka w przepisach dotyczących bonu turystycznego. Dodatkowe 500 złotych na dziecko wciąż możliwe

  • Obowiązkowa hospitalizacja i kwarantanna. Minister zdrowia podpisał rozporządzenia dot. małpiej ospy

  • Kolejny absurdalny materiał białoruskiej telewizji. Nie zabrakło przykładów z Polski

Źródło: WP

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Ciało mężczyzny znalezione na plaży, zabójca w rękach policji

Wiadomości

Ciało mężczyzny znalezione na plaży nieopodal Stargardu. Policja ujęła już prawdopodobnego zabójcę

Czytaj więcej >
RCB apeluje, jest groźnie i może dojść do tragedii

Wiadomości

RCB ostrzega, wszystko przez upały. "Kilka minut wystarczy"

Czytaj więcej >
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Wiadomości

Mariusz Błaszczak miał pochwalić się nowym zakupem dla wojska. Wyszła kryptoreklama Disney+

Czytaj więcej >
Sinice powróciły nad wodę, sanepid ostrzega, są pierwsze zamknięte kąpieliska

Wiadomości

Sinice straszą urlopowiczów. Pierwsze miejsca z zakazem kąpieli od sanepidu już są [MAPA]

Czytaj więcej >
Krystyna Pawłowicz pożaliła się na Twitterze. Była posłanka wyrzekła się członkostwa w prestiżowej grupie

Wiadomości

Krystyna Pawłowicz pożaliła się na Twitterze. Była posłanka wyrzekła się członkostwa w prestiżowej grupie

Czytaj więcej >
Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Wiadomości

Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Czytaj więcej >