Goniec.pl

(zdj. ilustracyjne) KMP w Częstochowie

Wolsztyn: 4-letni chłopiec zginął na pasach, jego matka przeżyła. Wjechała w nich ciężarówka

29 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Dramat w Wolsztynie (woj. wielkopolskie). Czteroletnie dziecko było na pasach wraz ze swoją mamą. Chłopiec został potrącony przez ciężarówkę. 4-latek nie miał żadnych szans, zginął na miejscu. Policja musi ustalić jedną, ważną rzecz.

Czterolatek z Wolsztyna wyszedł z domu z mamą, ale kobieta wróciła do niego bez dziecka. Chłopiec zginął na przejściu dla pieszych. Nie było szans na jego uratowanie.

Asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy wolsztyńskiej policji, przekazał, że do tragicznego wypadku śmiertelnego z udziałem dziecka doszło w poniedziałek 29 sierpnia około godziny 16 na ul. 5 stycznia. To samo centrum miasta.

Wolsztyn: czterolatek zginął na przejściu dla pieszych

Wakacje 2022 kończą się w wyjątkowo o tragiczny sposób. W weekend w serwisie goniec.pl informowaliśmy o dwóch tragicznych wypadkach z udziałem dzieci. Jeden miał miejsce na Mazowszu , a drugi w Wielkopolsce .

Niestety policja z województwa wielkopolskiego ponownie wezwana została do zdarzenia z udziałem malucha, który 1 września powinien z ekscytacją patrzeć na starszych kolegów idących do szkoły .

W Wolsztynie samochód ciężarowy potrącił 4-letniego chłopca. - Do wypadku doszło w momencie, kiedy na wyniesionym przejściu dla pieszych znajdował się czteroletni chłopczyk i jego mama. Doszło do śmiertelnego potrącenia chłopca przez samochód ciężarowy. Dziecko zginęło na miejscu - zrelacjonował asp. sztab. Wojciech Adamczyk.

Dziecko zginęło na miejscu, jego matka nie została poważnie ranna

Trudno zrozumieć, co zaszło na przejściu dla pieszych w centrum Wolsztyna. Ratownicy wezwani na miejsce wypadku nie byli w stanie pomóc 4-latkowi potrąconemu przez pojazd.

Rzecznik prasowy wolsztyńskiej policji wskazuje, że chociaż chłopczyk zginął na miejscu, to obecna z nim matka miała zdecydowanie więcej szczęścia. Chociaż w tym przypadku groteską jest użycie słowa "szczęście". Kobieta towarzysząca dziecku nie odniosła żadnych poważniejszych obrażeń.

Mieli rowery, ale czy przejeżdżali przez przejście dla pieszych?

- Obecnie nadal prowadzone są czynności na miejscu zdarzenia, ustalamy wszystkie okoliczności, prowadzone są też oględziny pod nadzorem prokuratora - mówił asp. sztab. Adamczyk.

Śledczy zbierają dowody na miejscu zdarzenia. Wiadomo, że zarówno 4-latek, jak i jego matka w momencie potrącenia przez ciężarówkę mieli ze sobą rowery. Policjanci i prokuratura muszą skupić się na wyjaśnieniu, czy poszkodowani wjechali na pasy, czy zgodnie z przepisami jedynie przeprowadzali rowery.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: interia.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Zgierz. Śmiertelne zderzenie z radiowozem. Nie żyje jedna osoba, policjanci w szpitalu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Niespodziewane informacje o Jacku Jaworku. Prokuratura podjęła decyzję
Czytaj więcej >

Polska

Nie żyje słynny polski ksiądz. Przez wiele lat był egzorcystą
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromna wpadka TVP Info. Pokazali wpis Andrzeja Dudy, po chwili go usunęli
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przedszkolanka zauważyła siniaki na ciele 5-latki. Matka i jej konkubent zostali aresztowani
Czytaj więcej >

Wiadomości

Jak sprawdzić, czy nasze dane wyciekły? Ministerstwo zaliczyło wpadkę
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Wiadomości

Ada Rymaszewska

Pomorskie. Zwłoki kobiety dryfujące w Wiśle. Policja ustaliła tożsamość denatki
Czytaj więcej >
Polska

Bartłomiej Binaś

Fatalna wiadomość dla Tadeusza Rydzyka. Polacy zadecydowali
Czytaj więcej >
Polska

Bartłomiej Binaś

Biedronka znowu kusi wielkimi promocjami. „Limit dzienny – 6 opakowań”
Czytaj więcej >
Polska

Bartłomiej Binaś

Tragedia w lesie. Mężczyzna zginął na miejscu
Czytaj więcej >
Polska

Bartłomiej Binaś

Cała Polska na czerwono. Ekstremalne zagrożenia w prawie całym kraju
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

Dlaczego nikt nie może znaleźć małżeństwa z Warszawy? Zaskakujące informacje
Czytaj więcej >