Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Para z Łodzi zaskoczyła. Kradła i włamywała się z dzieckiem w wózku obok, teraz szuka ich policja
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 29.08.2022 17:30

Para z Łodzi zaskoczyła. Kradła i włamywała się z dzieckiem w wózku obok, teraz szuka ich policja

Para dokonała kradzieży i włamania z dzieckiem w wózku obok, policja prosi o pomoc
KMP w Łodzi

Kradzież z dzieckiem na rękach? Ludzka bezczelność przekroczyła kolejne granice. Łódzka policja opublikowała zdjęcia poszukiwanej pary, a na fotografiach widać maleństwo w wózku. Kobieta i mężczyzna podejrzewani są o dwa przewinienia. Rozpoznajesz ich? Natychmiast zgłoś się do służb.

Policjanci z dzielnicy Łódź Górna nie dowierzali, gdy obejrzeli nagrania z monitoringu. Pozornie zwykła para z dzieckiem dopuściła się rzeczy, które nie przystoją nie tylko rodzicom.

Śledczy znaleźli się w kropce. Jedną z szans na ukaranie podejrzanych z Łodzi jest ustalenie, kim tak naprawdę są. Obecnie poza zdjęciami i rysopisem policjanci nie mogą pochwalić się zbyt dużą listą nazwisk.

Łódź: para z dzieckiem poszukiwana przez policję

Kobieta z długimi, ciemnymi włosami i mężczyzna w stroju sportowym z kapturem naciągniętym na głowę. Kilka centymetrów przed nimi... dziecko w wózku. Niecodzienna para złodziei na celowniku łódzkich policjantów.

- Policjanci z VIII Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi poszukują sprawców kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Do zdarzeń doszło w dzielnicy Łódź Górna - czytamy w komunikacie, gdzie upubliczniono wizerunki podejrzanych.

Anonimowości zostało pozbawione również dziecko. Blond czuprynka siedząca w wózku, a na jednym ze zdjęć pijąca mleko z butelki również pojawiła się w gronie podejrzanych. Policja chce z pociechy uczynić "znak szczególny"?

Łódź: policja poszukuje pary, która z dzieckiem w wózku dokonała kradzieży i włamania
Łódź: policja poszukuje pary, która z dzieckiem w wózku dokonała kradzieży i włamania

Dwie kradzieże i włamanie, wszystko z dzieckiem

Trudno zrozumieć, co siedziało w głowie pary podejrzanej o kradzieże i włamanie. Mieli iść tylko na spacer, ale z każdym kolejnym krokiem kiełkował szalony pomysł, by do domu wrócić z cudzymi fantami?

Do zdarzeń doszło w Łodzi. Jedno przy ul. Dębowej, a drugie przy ul. Broniewskiego. - Do pierwszego zdarzenia doszło w dniu 17 maja 2022 roku na terenie klatki schodowej budynku  przy ul. Dębowej w Łodzi, do którego weszła młoda para, kobieta miała w wózku małe dziecko, mężczyzna dokonał kradzieży torby do wózka wraz z akcesoriami - relacjonuje Komenda Miejska Policji w Łodzi.

Druga kradzież była jeszcze bardziej zuchwała. Również doszło do niej w obecności małego dziecka, które nie wiedziało, iż od najmłodszych lat na żywo uczy się, co jest zabronione przez prawo.

Pary z dzieckiem szuka łódzka policja
Pary z dzieckiem szuka łódzka policja

8 czerwca 2022 roku para ponownie uderzyła. Z budynku przy ul. Broniewskiego w Łodzi wyniosła nie tylko wózek ze swoim dzieckiem. Tym razem łupem padła konsola do gier wraz z akcesoriami. Przedmiot schowany był w zamkniętej komórce lokatorskiej. Kłódka nie powstrzymała ojca roku przed grabieżą.

Poznajesz ich? Zgłoś się na policję

Policjanci z Łodzi liczą, że ktoś rozpozna podejrzanych. Udostępnione zdjęcia nie tylko pokazują charakterystyczną parę, ale również obecne z nimi dziecko. Nie ma ono świadomości, iż przez najbliższy czas powinno pozostać w ukryciu i nie zwracać na siebie uwagi.

Poznajesz go? Zgłoś się na policję
Poznajesz go? Zgłoś się na policję

Poznajesz ich lub kojarzysz, gdzie pojawiają się na spacerach z dzieckiem? Nie czekaj. Zadzwoń na policję i przekaż informacje, które mogą okazać się kluczem do zatrzymania podejrzanych i ukrócenia ich przedsiębiorczych przechadzek z wózkiem.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, materiały policyjne