Goniec.pl

Twitter/Maria Pevchikh, Screen Twitter/NEXTA

Wojna w Ukrainie. Protest pod mieszkaniem Poliny Kowaliewej, pasierbicy Siergieja Ławrowa

14 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Pasierbica Siergieja Ławrowa - Polina Kowaliewa, mieszka na co dzień w luksusowym apartamencie w Londynie. W sobotę pod jej budynkiem zorganizowano protest. Mieszkańcy przynieśli transparenty sugerujące, że 26-latka pierze tam pieniądze Siergieja Ławrowa. Domagają się objęcia jej sankcjami.

Siergiej Ławrow to minister spraw zagranicznych Rosji, który uchodzi za jednego z najbliższych współpracowników Władimira Putina. Podobnie jak prezydent Rosji słynie z kontrowersyjnych i często nieprawdziwych wypowiedzi, czego dowodem jest chociażby jego ostatnia konferencja prasowa , w trakcie której przekonywał, że Rosja "nie zaatakowała Ukrainy".

Pasierbica Siergieja Ławrowa na celowniku londyńczyków. Zorganizowali protest

Polina Kowaliewa to córka Svetlany Polyakovej, z którą Siergiej Ławrow pozostaje w związku od początku XXI wieku. 26-latka mieszka w Londynie, gdzie studiowała.

Szczegóły luksusowego życia Poliny Kowaliewej ujawniła rosyjska dziennikarka śledcza Maria Pevchikh. Z jej ustaleń wynika, że w wieku 21 lat pasierbica Siergieja Ławrowa kupiła za gotówkę apartament w Londynie warty 4,4 mln funtów (prawie 25 mln zł).

Agencja NEXTA donosi, że w sobotę 12 marca pod mieszkaniem Poliny Kowaliewej na Kensington High Street odbył się protest. Przed blokiem zebrał się tłum londyńczyków.

"Tu Polina Kowaliewa pierze pieniądze Siergieja Ławrowa"

Demonstrujący przynieśli ze sobą tabliczki, na których napisali, że "Polina Kowalewa, córka rosyjskiego zbrodniarza wojennego Siergieja Ławrowa, pierze tu jego pieniądze".

Na innych transparentach mieszkańcy przykleili zdjęcia pasierbicy Siergieja Ławrowa i nanieśli podpis "córka zbrodniarza wojennego". W ten sposób chcieli nawiązać do roli, jaką minister spraw zagranicznych odgrywa w trakcie wojny w Ukrainie.

Polina Kowaliewa tonie w luksusach. Siegiej Ławrow nie oszczędza na pasierbicy

Jeszcze przed zakupem luksusowego apartamentu Polina Kowaliewa mieszkała w Holland Park (zachodni Londyn). Była to kamienica należąca do rosyjskiej ambasady.

Z ustaleń rosyjskiej dziennikarki śledczej wynika, że obecnie rezyduje w apartamencie z mężczyzną uważanym za jej partnera. Mężczyzna posiada 10 proc. udziałów w firmie inwestycyjnej, którą prowadzi Polina Kowaliewa.

W budynku mieści się basen, spa, kino, siłownia, pokój gier, stymulator golfa. Z apartamentu pasierbicy Siergieja Ławrowa roztacza się widok na Kensington i Holland Park.

Z ustaleń dziennikarki śledczej wynika, że Polina Kowaliewa często towarzyszy znanemu ministrowi w podróżach, również służbowych. W obszernym reportażu ujawniła, że pasierbica Siergieja Ławrowa pojawiła się m.in. w Japonii, gdzie minister udał się z wizytą dyplomatyczną.

Polina Kowaliewa zostanie objęta sankcjami? Jest już apel

Siergiej Ławrow często podróżuje również z matką Poliny Kowaliewej. Kochanka ministra spraw zagranicznych pojawiła się wraz z nim m.in. w Bratysławie.

Poza tym Svetlana Polyakova wykorzystywała biznesowe odrzutowce na własny użytek około 60 razy w przeciągu ostatnich 7 lat. Latała m.in. do Francji, Etiopii, Włoch, Mongolii, Singapuru, USA, Kataru czy Kuwejtu. Oficjalnie nazywa te wyjazdy "podróżami biznesowymi w celach dyplomatycznych", choć nie sprawuje żadnej funkcji w rosyjskim MSZ.

Rosyjska dziennikarka śledcza, która ujawniła szczegóły życia Poliny Kowaliewej, oceniła, że zarówno ona, jak i jej matka powinny zostać objęte sankcjami. Jej apel zdobył poparcie kilku brytyjskich posłów.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje Barbara Okulicz-Sługocka, wieloletnia dziennikarka Polskiego Radia
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ostry atak rosyjskiego dowódcy na Putina. "Władimirze, zamknij się. Milcz"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zabrał głos w sprawie Jana Pawła II. Wymowne słowa obiegły sieć. "Nie wierzę, że..."
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje znany i ceniony dziennikarz. Rodzina przekazała smutne informacje, wielka strata
Czytaj więcej >

Wiadomości

ZUS ostrzega Polaków, muszą mieć się na baczności. Oszuści nie mają litości, trzeba uważać na maile
Czytaj więcej >

Wiadomości

Funkcjonariusze kontrolowali auto, gdy zajrzeli do środka, zdębieli. Od razu zatrzymali kierowcę
Czytaj więcej >
Maria Glinka

Redaktor portalu Goniec.pl. Doświadczenie zdobywałam w redakcjach TVN24 i Euractiv. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych i studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]