Goniec.pl
Kremlin.ru

kremlin

Władimir Putin stracił cierpliwość, Rosja ogłosiła listę sankcji. Jest mowa o Polsce

8 Listopada 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Kreml oficjalnie poinformował, że rząd Federacji Rosyjskiej podjął decyzję o wprowadzeniu sankcji przeciwko 74 organizacjom z państw NATO. W oficjalnym komunikacie przekazano, że ich lista została zatwierdzona przez tamtejsze władze. Znajduje się na niej 12 podmiotów z Polski.

Rosja postanowiła uderzyć w państwa NATO, decydując się na wprowadzenie sankcji. Lista organizacji, które zostaną nimi objęte, została przedstawiona w oficjalnym komunikacie.

Screen Twitter / Kancelaria Prezydenta

Andrzej Duda dostał pytanie po angielsku. Jego reakcja zaskoczyła wszystkich

CZYTAJ DALEJ

- Rząd Rosji zatwierdził listę osób prawnych, które będą podlegały specjalnym środkom ekonomicznym w zakresie współpracy wojskowej i technicznej. Dekret w tej sprawie został podpisany - brzmi treść oficjalnego ogłoszenia.

Wiadomo, że na celowniku Władimira Putina znalazły się aż 74 organizacje z państw należących do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Są to podmioty z Bułgarii, Kanady, Czech, Estonii, Niemiec, Litwy, Słowacji, Czarnogóry, Polski, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Kreml wprowadził sankcje na podmioty NATO. Wśród nich jest 12 polskich firm

Kreml poinformował, że zakazane są transakcje w zakresie współpracy wojskowo-technicznej z firmami z wszystkimi przedsiębiorstwami z listy.

Na udostępnionej liście firm, które zostały objęte rosyjskimi sankcjami, znajduje się aż 21 podmiotów z Niemiec, 15 z Bułgarii, 12 z Polski, 6 ze Słowacji, 5 z Litwy, 4 z Czech, po 3 z Wielkiej Brytanii i Czarnogóry, po 2 z USA i Kanady oraz 1 z Estonii.

Jeśli chodzi o rodzime organizacje, na cenzurowanym znalazły się takie przedsiębiorstwa jak: Bumar-Labedy, Fin Sp. z о.о., ANKOL Sp. z о.о., Cenzin PGZ, SELW-2 Sp. z о.о., Level 11 Sp. z о.о., Mesko s. а., Wtorplast Group, Wobi-Stal z о.о. , BRJ, Militus — PL, Nattan С0.

Warto nadmienić, że dekret został przygotowany jako wykonanie prezydenckiego rozporządzenia Władimira Putina. Mowa o "zastosowaniu odwetowych specjalnych środków ekonomicznych w związku z nieprzyjaznymi działaniami niektórych państw i organizacji międzynarodowych".

Jak powszechnie wiadomo, Władimir Putin mści się za sankcję, które zostały nałożone na jego kraj, tuż po bestialskiej agresji na terytorium Ukrainy. Jakiś czas temu, Kreml wydłużył "czarną listę" osób, którym zakazuje wjazdu do Rosji.

Rosyjski reżim objął sankcjami odwetowymi ponad 60 Amerykanów, w tym przedstawicieli resortu obrony i mediów. Wśród nich są m.in. sekretarz skarbu USA Janet Yellen oraz inni wysoko postawieni urzędnicy administracji prezydenta Joe Bidena. Wszyscy mają zakaz wjazdu do Rosji.


wikimedia.org

Ranking grozy na Kremlu. To oni mogą zastąpić Władimira Putina, mogą być jeszcze gorsi

Kolejne niepowodzenia rosyjskiej armii na froncie ukraińskim oraz desperackie bombardowania ludności cywilnej i infrastruktury krytycznej Ukrainy, wywołują coraz więcej pytań dotyczących przyszłości Władimira Putina. I choć dyktator trzyma się władzy na wszelkie możliwe sposoby, to jego los wydaje się być przesądzony. Oto nazwiska osób, które w wyniku klęski prezydenta Rosji mogłyby zająć jego miejsce.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:


Źródło: PAP

Tagi:

Piotr DutkaAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pdutka1997@gmail.com

Podobne artykuły

zost

Wiadomości

Nie żyje Zbigniew "Vika" Wróblewski, założyciel kultowego zespołu Vader

Czytaj więcej >

Wiadomości

24-letnia Natalia wyszła na spacer i ślad po niej zaginął. Rodzina prosi o pomoc

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jastrzębie-Zdrój: Seria wandalizmów na cmentarzu komunalnym. Policja apeluje do mieszkańców

Czytaj więcej >
Andrzej Duda
Grzegorz Jakubowski/prezydent.pl

Wiadomości

Andrzej Duda: W najbliższym czasie powstanie nowy rodzaj wojsk

Czytaj więcej >

Wiadomości

Niemcy. Gigantyczny karambol na autostradzie. Zderzenie 24 samochodów, jest wielu rannych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kujawsko-Pomorskie: Próba uprowadzenia ucznia ze szkoły pod Grudziądzem

Czytaj więcej >