Goniec.pl
Prognoza pogody na Boże Ciało

Pixabay.com marcinjozwiak

Wiemy, jaka pogoda czeka Polaków na Boże Ciało.

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Boże Ciało wypada w tym roku 3 czerwca. Osoby planujące długi weekend może ucieszyć prognoza pogody, która zapowiada wysokie temperatury. Eksperci są zdania, że w Boże Ciało i przez kolejne dni w Polsce może być nawet 29 stopni na termometrze.

Już w przyszłym tygodniu Polaków czeka długi weekend, który zacznie się w czwartek 3 czerwca, w Boże Ciało. Osoby planujące w tym czasie wyjazd lub chcące po prostu spędzić wolne dni na łonie natury mogą być zadowolone, bowiem prognoza pogody zapowiada się bardzo obiecująco.

Prognoza pogody na Boże Ciało

Póki co pogoda w maju raczej Polaków nie rozpieszczała i termometry często wskazywały poniżej 20 st. Celsjusza, często nawet bardziej w okolicach 15 st. Nawet dzisiaj, w niedzielę 30 maja, w całym kraju było od 13 do 19 st. Celsjusza, z przelotnymi opadami w dużej części kraju.

Eksperci mają jednak świetne wiadomości, bowiem nad Polskę nadciąga wyż Waltraud, który już za kilka dni przyniesie znaczne ocieplenie. Synoptycy przewidują, że jego wpływ odczujemy już od poniedziałku, ale dopiero w okolicach Bożego Ciała możemy spodziewać się naprawdę wysokich temperatur.

Według TVN Meteo, w czasie długiego czerwcowego weekendu możemy się spodziewać nawet 26 st. Celsjusza. Takie temperatury utrzymają się przez około tydzień, a po 10 czerwca spadną do poziomu 22-23 stopni, co nadal jest pogodą idealną na wyjścia z domu i wyjazdy.

Jeszcze bardziej optymistyczne prognozy zapowiada portal fanipogody.pl. Według ich informacji, w Boże Ciało i kolejne dni możemy spodziewać się prawdziwych upałów, a termometry wskażą nawet 29 st. Celsjusza.

Tu czytamy jednak, że Polacy będą mogli przy okazji spodziewać się burz i opadów, ich natężenie ma być jednak o wiele mniejsze niż w końcówce maja. Ewentualne burze mają pojawiać się głównie w drugiej części dnia i zanikać pod wieczór.

Są to o wiele bardziej optymistyczne prognozy niż na tegoroczny długi weekend majowy, który nie rozpieszczał Polaków. Trzeba jednak pamiętać, że wciąż są to prognozy długoterminowe, które mogą w kolejnych dniach się zmieniać. 

Na razie jednak jest duża szansa, że druga połowa przyszłego tygodnia faktycznie przyniesie znaczne ocieplenie i Polacy będą mogli korzystać z kilku wolnych dni w bardziej kreatywny sposób, niż siedząc zamknięci w domu, zarówno z powodu pandemii, jak i zimnych dni i opadów deszczu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Został poproszony o bycie chrzestnym. Otrzymał listę żądań

  • Były ksiądz Natanek może stanąć przed sądem za słowa o dzieciach z in vitro

  • Katowice: 14-latek nie żyje. Skoczył z dachu budynku

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >