Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wielkopolskie. Regularnie okradała grób dziecka. Policja odkryła bulwersującą prawdę
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 01.02.2023 22:51

Wielkopolskie. Regularnie okradała grób dziecka. Policja odkryła bulwersującą prawdę

grób
Iberion/ Zdjęcie ilustracyjne

Koło (woj. wielkopolskie). Tamtejsi funkcjonariusze policji informują o nietypowej i zarazem bulwersującej sprawie, którą udało im się ostatnio rozwikłać. Od roku, z jednego z dziecięcych nagrobków na kolskim cmentarzu, sukcesywnie ginęły gipsowe figurki. Sprawczynią okazała się 58-letnia kobieta, która skradzione przedmioty wykorzystała w niecodzienny sposób.

Wielkopolskie. Regularnie okradała grób dziecka

Funkcjonariusze kolskiej policji, nietypowe zgłoszenie otrzymali pod koniec stycznia. - W czwartek 26 stycznia br. do kolskiej jednostki przyszedł 43-letni mieszkaniec naszego miasta, który zawiadomił o dość nietypowej sytuacji. Z grobu jego dziecka znajdującego się na jednym z kolskich cmentarzy od prawie roku ginęły gipsowe figurki - relacjonuje rzecznik prasowy KPP w Kole.

Mundurowi podjęli niezbędne czynności w celu ustalenia tożsamości osoby dokonującej regularnych kradzieży. Po przeprowadzonym dochodzeniu udało się namierzyć zuchwałego sprawcy bulwersujących czynów.

- Dzięki współpracy z zawiadamiającym policjanci bardzo szybko trafili do 58-letniej mieszkanki gm. Kłodawa, która była odpowiedzialna za „znikające” ozdoby nagrobkowe - dowiadujemy się z relacji kolskich funkcjonariuszy.

Jak się okazało, mundurowi, którzy wykonywali czynności śledcze w miejscu zamieszkania kobiety, odkryli kilkanaście gipsowych figurek pochodzących z kradzieży. Jak poinformował st. asp. Daniel Boła z kolskiej policji, cytowany przez Polsat News, niektóre z figurek 58-latka wykorzystała do ozdobienia oczka wodnego na swojej działce.

Mieszkanka gminy Kłodawa będzie miała teraz możliwość przemyśleć swoje postępowanie. - Kobiecie przedstawiono dwa zarzuty kradzieży za co grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności - relacjonują policjanci z KPP w Kole.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: KPP Koło/ Polsat News

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!