Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wielkanoc 2022. Święcenie pokarmów w TVP Info, widzowie zaskoczeni
Monika Majko
Monika Majko 15.04.2022 17:12

Wielkanoc 2022. Święcenie pokarmów w TVP Info, widzowie zaskoczeni

tvp info
TVP info

Według tradycji Kościoła Katolickiego w Wielką Sobotę wierni powinni poświęcić pokarm, który będą spożywać w trakcie świątecznego śniadania następnego dnia. W tym roku TVP Info zaskoczyło widzów niecodzienną propozycją i zaprosiło widzów na transmisje ze święcenia pokarmów na swojej antenie. W sieci pojawiły się już pierwsze oburzone tym pomysłem głosy.

Wśród Chrześcijan Wielka Sobota to czas oczekiwania na najważniejsze ze świąt, Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. W Polsce to dzień święcenia pokarmów, zadumy, ale też refleksji nad tym, jak możemy pomóc innym – tłumaczono tradycję na antenie stacji.

TVP info będzie transmitować święcenie pokarmów na swojej antenie

Tradycyjne śniadanie wielkanocne rozpoczyna podzielenie się pokarmami poświęconymi dzień wcześniej przez duchownych w kościołach. TVP postanowiło jednak w tym roku wspomóc wiernych, którzy nie mogą pozwolić sobie na osobistą wizytę z koszyczkiem w świątyni i zapowiedziało cogodzinną transmisję ze święcenia na swojej antenie.

Tych, którzy nie mogą być tego dnia w kościele, zapraszamy przed telewizory. Święcenie pokarmów z TVP Info. W Wielką Sobotę – od godz. 9 co godzinę – przekazano na antenie stacji.

Internauci krytycznie o pomyśle stacji TVP info

Informacja o transmisjach ze święcenia pojawiła się także na oficjalnym profilu twitterowym TVP i od razu wzbudziła spore kontrowersje. W sieci już pojawiły się pierwsze krytyczne komentarze, a internauci nie kryją zdziwienia pomysłem władz publicznej stacji informacyjnej.

Jak blisko telewizora musi stać koszyczek? – dopytywał z ironią jeden z komentujących. – [...] Już niebawem: różaniec z TVP, pogrzeb z Ogórek, roraty z Jakimowiczem i wiele wiele innych atrakcji – żartował kolejny internauta. – To rozumiem, że będzie woda święcona kapać z tvp? Bo oglądanie to się nie liczy jako poświęcenie. No i jak ksiądz na tace zbierze sprzed tv? – komentował jeszcze inny.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl