Goniec.pl

(zdj. ilustracyjne) Policja Podkarpacka

Koszmar na warszawskim osiedlu, szlaban przebił kierowcę osobówki. Ratownicy byli bezradni

2 Września 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Nocny dramat na warszawskich Bielanach. Szlaban jednego z osiedli okazał się śmiertelną pułapką. Mężczyzna został przebity na wylot. Nie udało się go uratować, natychmiastowa akcja ratowników zakończyła się porażką. Co tam się stało?

Śmiertelny wypadek na jednym z osiedli na Bielanach w Warszawie. Takich miejsc jest w stolicy na pęczki. Pozornie bezpieczny szlaban jest odpowiedzialny za śmierć mężczyzny.

Szlaban dosłownie wbił się w mężczyznę, który w nocy z wtorku na środę wyjeżdżał z terenu firmy samochodowej. Zakład znajduje się przy ul. Radiowej. Do zdarzenia doszło natomiast przy ul. Arkuszowej.

Warszawa: szlaban przebił mężczyznę 

Była 1:30 w nocy, gdy nagle warszawscy strażacy otrzymali niecodzienne zgłoszenie. Dyżurny usłyszał, że kierowca został przebity przez szlaban odgradzający wjazd na osiedle.

Długi kawałek plastiku oklejony światełkami i odblaskami stał się przyczyną śmierci mężczyzny. Co się stało? Zgodnie z ustaleniami mężczyzna, wyjeżdżając z terenu firmy, najechał na szlaban drogowy.

Wtedy doszło do dramatu. Ustalenia służb wskazują, że szlaban go dosłownie przebił. Na miejscu niemal natychmiast pojawiły się służby. Pierwsi na miejscu byli strażacy.

Policja potwierdza, okoliczności wypadku pod lupą

- Potwierdzam takie zgłoszenie, na miejsce przyjechały cztery zastępy straży pożarnej. Samochód osobowy uderzył w szlaban, który przebił kierującego - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Robert Dziubak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Trudno zrozumieć okoliczności zdarzenia i wyobrazić sobie sposób, w jakim szlaban zatopił się w ciele mężczyzny siedzącego za kierownicą. Krew była dosłownie wszędzie.

Ratownicy natychmiast przetransportowali rannego mężczyznę do karetki. Profesjonalna pomoc nie była w stanie uratować życia kierowcy przebitego szlabanem. Mężczyzna zmarł w karetce.

Śledczy będą teraz wyjaśniać okoliczności tragedii. Konieczne jest wyjaśnienie, czy do wypadku doszło z powodu błędu ludzkiego, czy winna jest awaria szlabanu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Z konta parafii zniknęło milion złotych, a kuria "zawiesiła proboszcza w pełnieniu obowiązków". Teraz sprawę zbada prokuratura

  • Niemieckie MSZ odpowiedziało na wezwanie Jarosława Kaczyńskiego ws. reparacji wojennych. Padła jednoznaczna deklaracja

  • Jarosław Jakimowicz się nie hamuje, tym razem uderzył w Lecha Wałęsę. Komentarze są bezlitosne

Źródło: se.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Tajemniczy samolot nad głowami maszerujących w Warszawie. Ciągnął za sobą hasło
Czytaj więcej >

Wiadomości

Igor Tuleya odrzuca zarzuty wiceministra. Zapowiada podjęcie kroków prawnych
Czytaj więcej >

Polska

Boże Ciało 2023. Kościół podjął pilną decyzję, wierni powinni wiedzieć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Poseł Suwerennej Polski oskarża sędziów. Ich obecność na marszu 4 czerwca to złamanie konstytucji?
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowe wiadomości o Władimirze Putinie. Miał skulony trząść się ze strachu w łazience
Czytaj więcej >

Wiadomości

Papież Franciszek spełnił obietnicę. Rusza misja pokojowa w Ukrainie
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Polska

Jan Jałowczyk

Ojciec Kamilka z Częstochowy powalczy o opiekę nad Fabiankiem. Ważną decyzję podejmie sąd
Czytaj więcej >
Życie

Jan Jałowczyk

Jeśli poczekasz, możesz liczyć na 400 zł do emerytury. Znamy szczegóły
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Pacjenci płonęli żywcem przywiązani do łóżek? Prokurator ujawnia
Czytaj więcej >
Życie

Jan Jałowczyk

Banki podnoszą opłaty. Miliony Polaków dostaną po kieszeniach
Czytaj więcej >
Wiadomości

Jan Jałowczyk

Planujesz przelew w Boże Ciało? Jeśli się nie pospieszysz, zostanie tylko gotówka
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Wyrok TSUE: "Polska złamała traktat". Zbigniew Ziobro: "To wyrok łamie traktat"
Czytaj więcej >