Goniec.pl > Polska > Warszawa. Ruszają cztery nowe linie autobusowe. Zyskają mieszkańcy czterech dzielnic i Pruszkowa
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 05.01.2022 14:39

Warszawa. Ruszają cztery nowe linie autobusowe. Zyskają mieszkańcy czterech dzielnic i Pruszkowa

ZTM
wtp.waw.pl

Od 10 stycznia Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie uruchomi cztery nowe linie w stolicy. Zyskają mieszkańcy czterech dzielnic oraz Pruszkowa. Nowe autobusy pojadą m.in. na Kempę Tarchomińską oraz połączą Wawer z Wilanowem i Ursynowem.

O pierwszych nowościach na komunikacyjnej mapie Warszawy, pisaliśmy jeszcze w grudniu, kiedy to po otwarciu tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy, ZTM ogłosił, że od stycznia uruchomi dwie nowe linie autobusowe - w związku z otwarciem nowych odcinków dróg na Ursynowie.

Pierwsza z nich - linia 263 połączy Wilanów z Ursynowem - natomiast autobusy linii 319 będą jeździły przez most im. Anny Jagiellonki między Wawrem a Ursynowem. <<<WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ>>>

Dodatkowo Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o dwóch nowościach - dla mieszkańców Białołęki i Pruszkowa. Pierwsza z nich wystartuje w połowie stycznia, druga jak pozostałe rozpocznie kursowanie od 10 stycznia.

333 - Kępa Tarchomińska

Nowa linia na komunikacyjnej mapie Białołęki będzie miała numer 333. Połączy Kępę Tarchomińską z liniami tramwajowymi oraz autobusowymi kursującymi z Winnicy i Nowodworów, a także ze Szkołą Podstawową Nr 342 przy ulicy Strumykowej. Autobusy linii 333 będą kursowały w dni powszednie w godzinach 6.00 – 20.00 na trasie:

333: ĆWIKLIŃSKIEJ – rondo płk. Ł. Cieplińskiego – H. Ordonówny – Światowida –Dzierzgońska – Sprawna – Aluzyjna – Modlińska – Przyrzecze – Bukowska – Kępa Tarchomińska – KĘPA TARCHOMIŃSKA.

W godzinach szczytu autobusy podjadą na przystanki co 20 minut, a poza nim – co 30. Dodatkowo na wspólnym odcinku trasy rozkłady linii 211 i 333 zostaną skoordynowane. Rozpoczęcie kursowania autobusów linii 333 planowane jest w drugiej połowie stycznia.

333

817 - Pruszków

Ostatnią z nowości jest linia 817, która poprawi połączenie komunikacyjne Pruszkowa, w szczególności osiedli położonych nieco dalej od kolei, z Warszawą. Samorząd Pruszkowa będzie w całości finansował tę linię poza granicami Warszawy. Autobusy 817 zabiorą pasażerów od 10 stycznia, w dni powszednie, w godzinach 4.30 – 8.30 oraz 14.00 – 19.00. Pojadą, co ok 30 minut, trasą:

817: PRUSZKÓW/OS. STASZICA – al.Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – al. Wojska Polskiego – Al. Jerozolimskie – DW. ZACHODNI.

817

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Warszawy lub Mazowsza, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: goniec.pl