Goniec.pl

TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Warszawa. Maszynista używał sygnału dźwiękowego, ona nie reagowała. 14-latka rzuciła się pod pociąg SKM

4 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Jakub Bujnik

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałek rano na Pradze Południe. 14-latka rzuciła się pod pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej. Maszynista kilkakrotnie ostrzegał dziewczynkę sygnałem dźwiękowym... nie reagowała. Zginęła na miejscu. Teraz, wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmie się prokuratura.

O zdarzeniu służby zostały poinformowane przed godziną 10 rano w poniedziałek . Pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej jadący w kierunku Otwocka, śmiertelnie potrącił młodą osobę. Do zdarzenia doszło w okolicy skrzyżowania ulic Makowskiej i Biskupiej na Pradze Południe - w pobliżu stacji Warszawa Olszynka Grochowska. <<<WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ>>>

Jak udało się nam nieoficjalnie ustalić było to najprawdopodobniej samobójstwo, a ofiarą była 14-letnia dziewczynka. Sprawą obecnie zajmuje się prokuratura w Warszawie.

- Została zlecona sekcja zwłok młodej kobiety. Sprawdzamy okoliczności zdarzenia. Gromadzony jest materiał dowodowy m.in. monitoring z kamer z pociągu oraz budynków i innych obiektów, które znajdowały się w okolicy. Jest także świadek zdarzenia, który będzie przesłuchany na okoliczność tego wypadku - powiedziała w rozmowie z Goniec.pl, prokurator Katarzyna Skrzeczkowska z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Jak dramatyczne musiało być to zdarzenie, opisuje w rozmowie z naszym portalem także rzecznik Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie. Według jej relacji, maszynista miał kilkakrotnie ostrzegać dziewczynkę sygnałem dźwiękowym.

- Zgodnie z procedurą w tego typu przypadkach, nasz maszynista kilkukrotnie sygnałem dźwiękowym ostrzegał dziewczynkę. Niestety jest to taki okres w roku, że występuje nasilenie takich zdarzeń. Mieliśmy bardzo dużo takich sytuacji w ostatnim czasie - powiedziała w rozmowie z Goniec.pl, Zuzanna Szopowska-Konop, rzecznik prasowa SKM Warszawa.

Jak tłumaczy nam przedstawicielka SKM, w momencie kiedy dochodzi do potrącenia osoby postronnej, jest powoływana komisja kolejowa, która jest zobligowana, żeby pojawić się na miejscu zdarzenia.

- W każdej sytuacji musimy zweryfikować czy personel zachował się zgodnie regulaminem. Proszę pamiętać, że taki wypadek jest także bardzo traumatycznym przeżyciem dla maszynistów. Znam kilku, którzy z kilkudziesięcioletnim stażem, mieli takich sytuacji przed swoim pociągiem kilkadziesiąt - dodaje Szopowska-Konop.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń pod jeden z tych numerów

W Polsce funkcjonują telefony zaufania dla osób w kryzysie. Pamiętaj - jeżeli potrzebujesz pomocy możesz zgłosić się do wielu instytucji po wsparcie i pomoc.

  • Antydepresyjny telefon zaufania fundacji ITAKA - 22 484 88 01

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych 116 123

Pamiętaj. W sytuacji zagrożenia życia dzwoń na numer 112! Więcej informacji i spis organizacji można znaleźć na portalu www.samobojstwo.pl

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Warszawy lub Mazowsza, koniecznie napisz do nas na adres  [email protected]

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Majątek abp. Głódzia powala. Ukarany przez Watykan duchowny żyje w pałacu
Czytaj więcej >

Polska

Z trumny w zakładzie pogrzebowym nagle rozległ się kaszel. Niebywałe, co się stało
Czytaj więcej >

Polska

Śląskie: Tragedia na drodze, w osobówkę uderzył tir. 34-latka nie udało się uratować
Czytaj więcej >

Polska

Zuchwała kradzież po niedzielnej mszy. Złodziej nie miał żadnych skrupułów
Czytaj więcej >

Polska

Dusił własne dziecko, matka się przyglądała. Nowe, wstrząsające fakty w sprawie
Czytaj więcej >

Polska

Donald Tusk przeszedł na wcześniejszą emeryturę. W PiS zawrzało
Czytaj więcej >
Jakub Bujnik

Redaktor sekcji Warszawa. Piszę na tematy związane ze stolicą i Mazowszem. Warsztat dziennikarski szkoliłem w zespole redaktorów i wydawców redakcji TVN24. Następnie przez kilka lat pracowałem jako reporter w największym branżowym portalu lotniczym w Polsce - pasazer.com. Tam sprawowałem funkcje redaktora prowadzącego, zajmującego się wszystkim redakcjami serwisu. Publikowałem również na łamach portalu turystycznego Fly4Free.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]