Warszawa. Maszynista używał sygnału dźwiękowego, ona nie reagowała. 14-latka rzuciła się pod pociąg SKM
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałek rano na Pradze Południe. 14-latka rzuciła się pod pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej. Maszynista kilkakrotnie ostrzegał dziewczynkę sygnałem dźwiękowym... nie reagowała. Zginęła na miejscu. Teraz, wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmie się prokuratura.
O zdarzeniu służby zostały poinformowane przed godziną 10 rano w poniedziałek. Pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej jadący w kierunku Otwocka, śmiertelnie potrącił młodą osobę. Do zdarzenia doszło w okolicy skrzyżowania ulic Makowskiej i Biskupiej na Pradze Południe - w pobliżu stacji Warszawa Olszynka Grochowska. <<<WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ>>>
Jak udało się nam nieoficjalnie ustalić było to najprawdopodobniej samobójstwo, a ofiarą była 14-letnia dziewczynka. Sprawą obecnie zajmuje się prokuratura w Warszawie.
- Została zlecona sekcja zwłok młodej kobiety. Sprawdzamy okoliczności zdarzenia. Gromadzony jest materiał dowodowy m.in. monitoring z kamer z pociągu oraz budynków i innych obiektów, które znajdowały się w okolicy. Jest także świadek zdarzenia, który będzie przesłuchany na okoliczność tego wypadku - powiedziała w rozmowie z Goniec.pl, prokurator Katarzyna Skrzeczkowska z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Jak dramatyczne musiało być to zdarzenie, opisuje w rozmowie z naszym portalem także rzecznik Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie. Według jej relacji, maszynista miał kilkakrotnie ostrzegać dziewczynkę sygnałem dźwiękowym.
- Zgodnie z procedurą w tego typu przypadkach, nasz maszynista kilkukrotnie sygnałem dźwiękowym ostrzegał dziewczynkę. Niestety jest to taki okres w roku, że występuje nasilenie takich zdarzeń. Mieliśmy bardzo dużo takich sytuacji w ostatnim czasie - powiedziała w rozmowie z Goniec.pl, Zuzanna Szopowska-Konop, rzecznik prasowa SKM Warszawa.
Jak tłumaczy nam przedstawicielka SKM, w momencie kiedy dochodzi do potrącenia osoby postronnej, jest powoływana komisja kolejowa, która jest zobligowana, żeby pojawić się na miejscu zdarzenia.
- W każdej sytuacji musimy zweryfikować czy personel zachował się zgodnie regulaminem. Proszę pamiętać, że taki wypadek jest także bardzo traumatycznym przeżyciem dla maszynistów. Znam kilku, którzy z kilkudziesięcioletnim stażem, mieli takich sytuacji przed swoim pociągiem kilkadziesiąt - dodaje Szopowska-Konop.
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń pod jeden z tych numerów
W Polsce funkcjonują telefony zaufania dla osób w kryzysie. Pamiętaj - jeżeli potrzebujesz pomocy możesz zgłosić się do wielu instytucji po wsparcie i pomoc.
Antydepresyjny telefon zaufania fundacji ITAKA - 22 484 88 01
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych 116 123
Pamiętaj. W sytuacji zagrożenia życia dzwoń na numer 112! Więcej informacji i spis organizacji można znaleźć na portalu www.samobojstwo.pl
Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
Tragiczne skutki zabaw sylwestrowych. Martwe ptaki na ulicach Warszawy
Mazowieckie. Właściciele kotów muszą obowiązkowo zaszczepić swoje zwierzęta. Wojewoda mazowiecki wydał rozporządzenie
Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Warszawy lub Mazowsza, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]
Źródło: goniec.pl