Goniec.pl > Wiadomości > Warszawa. Pożar karetki na Bemowie. Interweniowali strażacy
Irmina Jach
Irmina Jach 16.09.2023 15:29

Warszawa. Pożar karetki na Bemowie. Interweniowali strażacy

Pożar
Facebook/Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 7 PSP w Warszawie

W czwartek 14 września na warszawskim Bemowie doszło do niebezpiecznego wypadku. Jak przekazała lokalna straż pożarna, w ogniu stanęły dwa samochody, w tym karetka pogotowia. W sieci pojawiły się zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Pożar karetki na Bemowie

Karetka, która uległa zniszczeniu, stała na parkingu przy ulicy Szeligowskiej. Zaczęła płonąć około godziny 1:30. Pożar szybko się rozprzestrzeniał. Wkrótce na miejscu pojawiła się straż pożarna, która rozpoczęła akcję gaśniczą.

- Kiedy przyjechaliśmy na miejsce pożar był już rozwinięty. Nadpaleniu uległ również zaparkowany obok samochód osobowy. Nikt nie ucierpiał - poinformował Wojciech Kapczyński ze straży pożarnej. Gaszenie pożaru trwało godzinę.

Córka Lewandowskich przyłapała ich i zrobiła zdjęcie. Wszystko jest już jasne

Straż pożarna udostępniła zdjęcia płonącej karetki

- Wczorajszy dzień był dosyć intensywny dla strażaków z trzeciej zmiany. W trakcie służby interweniowaliśmy jedenastokrotnie. jedną z akcji był nocny pożar dwóch pojazdów na ulicy Szeligowskiej. Po przyjeździe zastaliśmy rozwinięty pożar karetki i samochodu osobowego na parkingu. Nasze działania polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych i ugaszeniu pożaru - napisano na facebookowym profilu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 PSP w Warszawie.

Strażacy nie poinformowali, co było przyczyną pożaru. Z informacji przekazywanych w sekcji komentarzy przez mieszkańców wynika, że wrak karetki wciąż stoi na parkingu. Kilka osób zdecydowało się na udostępnienie zdjęć.

Kolejny pożar pod osłoną nocy

Do nocnego pożaru doszło także w sobotę 16 września przy ulicy Wojska Polskiego w Pyrzycach (województwo zachodniopomorskie). Ogień pojawił się na poddaszu domu jednorodzinnego. Na miejscu pracowało pięć jednostek straży pożarnej. Ewakuowano sześć osób. Jedna została poszkodowana.