15-latek podpalił się Żródło: OSP Mucharz na Facebooku

W akcji śmigłowiec LPR, straż pożarna i pogotowie. 15-latek podpalił się

Tragiczne chwile rozegrały się dzisiaj w miejscowości Mucharz pod Wadowicami. Służby musiały pędzić na ratunek do chłopca, który stanął w ogniu. Według wstępnych ustaleń chłopak miał sam się podpalić..

Do zdarzenia miało dojść dzisiaj ok. godziny 12:30. Właśnie wtedy na jednej z posesji w Mucharzu 15-letni chłopak miał wylać na siebie benzynę i zaprószyć ogień. Na ten moment nie wiadomo, jaki był motyw kierujący nastolatkiem.

Na miejsce natychmiast zadysponowano służby. Poza policją i strażą pożarną niezbędne było również wezwanie helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Chłopak został przetransportowany do szpitala w Krakowie.

- Wezwano pogotowie lotnicze. Lądowisko zabezpieczali między innymi druhowie z okolicznych jednostek OSP oraz jednostki JRG z Wadowic i Suchej Beskidzkiej - przekazali strażacy zabezpieczający teren.

Relacje świadków zdarzenia są przerażające. Według osób znajdujących się na miejscu nastolatek skończył z poparzeniami sięgającymi co najmniej 50 procent powierzchni całego ciała.

Cena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCzytaj dalej

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez mundurowych stan nastolatka jest bardzo ciężki. Obecnie służby prowadzą czynności wyjaśniające mające za zadanie ustalić, w jakich okolicznościach doszło do samospalenia.

Całą sytuację udokumentowali strażacy z OSP Mucharz. Dzięki ich relacji udostępnionej na Facebooku wiadomo, że w akcji udział wzięły: JRG Wadowice, JRG Sucha Beskidzka, ZRM, LPR, Policja i oczywiście OSP Mucharz.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków, OSP Mucharz

Następny artykuł