Goniec.pl
Ukraińska armia zestrzeliła pięć rosyjskich samolotów i jeden śmigłowiec

Bai Xueqi/Xinhua News/East News

Ukraińska armia zestrzeliła rosyjskie samoloty i śmigłowiec

24 Lutego 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Ministerstwo Obrony Ukrainy przekazało, że na terenie obwodu ługańskiego zestrzelono pięć rosyjskich samolotów oraz śmigłowiec. To pierwsze straty poniesione przez armię Władimira Putina po rozpoczęciu ostrzału m.in. Kijowa, Charkowa, Dniepra.

- Sprawdził się scenariusz, o którym wczoraj pisały amerykańskie media - powiedział w czwartek nad ranem korespondent TVP Info. Dziennikarz musiał pilnie ewakuować się z terenu Dniepra, gdzie relacjonował sytuację przy granicy z separatystycznymi obwodami.

pilne czerwone

[ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] Inwazja na Ukrainę. Zginęło co najmniej 40 ukraińskich żołnierzy [CZWARTEK 24.02.2022]

CZYTAJ DALEJ

Ministerstwo Obrony Ukrainy przekazało, że ukraińska armia nie pozostaje bierna w związku z atakiem Rosji. Armia Władimira Putina poniosła pierwsze straty.

Zestrzelono pięć rosyjskich samolotów i śmigłowiec

Amerykański senator informował, że Rosja ma w planach przejęcie kontroli nad ukraińskim ruchem lotniczym. Lotnisko w Kijowie zostało już ewakuowane. W sieci nie brakuje nagrań, gdzie uchwycono momenty eksplozji (zobaczyć je możesz >pod tym linkiem<).

Tuż po godzinie 7 Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało o zestrzeleniu pięciu samolotów oraz śmigłowców na terenie obwodu ługańskiego. - Według Dowództwa Połączonych Sił Zbrojnych w dniu dzisiejszym w rejonie OS zostało zestrzelonych 5 samolotów i śmigłowiec agresorów - czytamy w pilnym komunikacie ukraińskiego resortu.

- Połączone siły udzielają godnej odmowy siłom zbrojnym Federacji Rosyjskiej. Jednostki wojskowe na swoich pozycjach. Wróg ponosi straty - dodaje Ministerstwo Obrony Ukrainy.

- Według informacji operacyjnych ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła rosyjski samolot w strefie ochrony środowiska. Wcześniej był to Su-24 - dodał resort relacjonujący działania w związku z atakiem Rosji na Ukrainę.

- Zachowaj spokój. Sytuacja pozostaje pod kontrolą - podkreśla Ministerstwo Obrony Narodowej. Wcześniej o spokój apelował również prezydent Wołodymyr Zełenski, który rano zwrócił się do swoich obywateli. W Ukrainie wprowadzono stan wojenny.

Korespondent TVP Info ewakuował się z Dniepra

Trudną sytuację przy granicy z separatystycznym obwodem potwierdził korespondent TVP Info. - My dziś obudziliśmy się około 4:30 w Dnipro, to jest bardzo blisko Zaporoża i to jest najbliższa większa miejscowsć przy granicy z obwodem donieckiem z Donbasem - powiedział w drugim wejściu na antenę dziennikarz.

pilne niebieskie

Atak Rosji na Ukrainę. Jest reakcja polskiego rządu

CZYTAJ DALEJ

Wcześniej połączył się z Telewizją Polską tuż po tym, jak wsiadł do auta, by zmienić miejsce pobytu. - Sytuacja stała się zbyt niebezpieczna - powiedział wprost korespondent. - My z Dnipra wycofujemy się na zachód. Kiedy przejeżdżaliśmy, widzieliśmy ogromną chmurę dymu w okolicy lotniska w Dniprze. Zostało zaatakowane przez Rosjan - dodał.

Atak Rosji na Ukrainę

Tak od rana wygląda Ukraina, najnowsze zdjęcia. Ogromne wybuchy i ludzie modlący się na ulicach

Rosja zaatakowała Ukrainę. Od rana w sieci pojawiają się kolejne nagrania dokumentująca ataki. Wybuchy, eksplozje oraz doniesienia o kolejnych próbach przejęcia infrastruktury krytycznej. Tak od rana wygląda życie za wschodnią granicą Polski.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Zaginiony Bartosz, Zaginiony z Wrocławia, nie żyje, policja, sygnał, kogut policyjny

Wiadomości

24-letni Bartosz nie żyje. Spełnił się najczarniejszy scenariusz

Czytaj więcej >

Wiadomości

500 plus i 300 plus trafią do kieszeni seniorów? Jest jeden warunek

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policjanci wykryli u niego 1,5 promila alkoholu. Kierowca autobusu schwytany przez policjantów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policjant z Zawiercia, który zginął w wypadku był pijany. Zadziwiające wyniki badań

Czytaj więcej >
Iberion materiały własne

Wiadomości

Zaginiony Łukasz z Białegostoku nie żyje. Miał 31 lat

Czytaj więcej >

Wiadomości

Niesamowity wyczyn na drodze. 20-latek stracił prawo jazdy w mgnieniu oka

Czytaj więcej >