Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny wypadek na S1. Ciężarówka wjechała w mężczyznę
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 06.04.2024 11:34

Tragiczny wypadek na S1. Ciężarówka wjechała w mężczyznę

wypadek
fot. Policja Śląska

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek 5 kwietnia wieczorem na drodze ekspresowej S1. W samochód osobowy stojący na poboczu drogi wjechała ciężarówka. Kierowca osobówki w momencie zdarzenia przebywał na zewnątrz swojego auta. Zginął na miejscu.

Tragiczny wypadek na S1. Nie żyje 60-latek

Do wypadku doszło 5 kwietnia około godziny 18.00 na drodze ekspresowej S1 na wysokości Mierzęcic (pow. będziński).

Wstępne ustalenia wskazują, że ok. godz. 18.00 kierujący pojazdem ciężarowym marki DAF uderzył w unieruchomiony na poboczu pojazd vw. W wyniku tego zdarzenia, obrażenia odniósł także 60-letni mężczyzna stojący przy vw - informuje Śląska Policja.

Jak przekazano w policyjnym komunikacie, ustalenia mundurowych wskazują, że 60-latek przebywający poza pojazdem prawdopodobnie uzupełniał paliwo w swoim samochodzie.

Rozdrabniacz do drewna wciągnął rękę kobiety. 73-latka nie żyje

60-latek zginął na miejscu. Tragiczny wypadek na S1

Niestety 60-letni mężczyzna w wyniku uderzenia zginął na miejscu. Obrażenia, jakich doznał kierowca były zbyt rozległe. Policja zabezpieczyła miejsce tragedii. 

Trwa ustalanie przebiegu, przyczyn i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia - przekazano.

ZOBACZ: Nie żyje kobieta. Jej samochód został zmiażdżony przez TIR-a

Droga w kierunku Dąbrowy Górniczej była całkowicie zablokowana przez prawie dwie godziny. Dopiero około godziny 20 ruch został wznowiony. Policja wyznaczyła objazdy przez trasę drogę krajową 78.

Tragiczny wypadek na krajowej "pięćdziesiątce". Nie żyje starsza kobieta

Do równie tragicznego wypadku doszło w sobotę 6 kwietnia nad ranem na krajowej "pięćdziesiątce". Około godziny 7.30 na odcinku Kołbiel – Góra Kalwaria w miejscowości Całowanie (woj. mazowieckie) dwa samochody osobowe zderzyły się czołowo. Jak przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zginęła jedna osoba.

Do wypadku doszło w momencie, gdy jeden z kierujących wykonywał manewr wyprzedzania. W wyniku czołowego zderzenia z innym pojazdem śmierć poniosła 79-letnia kobieta.

ZOBACZ: Rozpędzony seat wbił się w radiowóz. Pięć osób trafiło do szpitala, jest nagranie

Jak wskazują policyjne statystyki, minionej doby na polskich drogach doszło do 61 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 6 osób. Kolejne 64 zostały ranne.