Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny wypadek na Podlasiu. Dwa żubry zabite przez wojskową ciężarówkę
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 04.12.2023 10:03

Tragiczny wypadek na Podlasiu. Dwa żubry zabite przez wojskową ciężarówkę

wojsko
Piotr Hukalo/East News, Pixabay @mbc-2016 (zdj. ilustracyjne)

Kolejna podobna tragedia na Podlasiu. Między Białowieżą a Hajnówką, wojskowa ciężarówka potrąciła dwa żubry, które nie przeżyły zderzenia. Podróżującym żołnierzom nic się nie stało.

Wypadek na Podlasiu. Zginęły dwa żubry

Do wypadku doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na drodze między Białowieżą a Hajnówką (woj. podlaskie) około godziny 3:00.

- Stado siedmiu żubrów przebiegało przez ulicę. Żołnierz nie zdołał wyhamować i uderzył w dwa żubry. Jedno zwierzę padło na miejscu, drugie trzeba było uśpić - poinformował w Radiu ZET Iwo Sawa z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie.

Monika Borkowska nową gwiazdą TVP. Rada Etyki Mediów zarzuciła jej manipulację

Podlaskie. Wojskowa ciężarówka potrąciła dwa żubry

Czynności w tej sprawie prowadzi Żandarmeria Wojskowa. Wiadomo, że kierowcy nic poważnego się nie stało. - Na miejsce wysłaliśmy niezwłocznie patrol żandarmerii. Ustalamy, co było powodem tego zdarzenia. Jeżeli jest to możliwe, będzie ustalana prędkość, z jaką poruszała się ciężarówka - dodał Sawa.

Do podobnego zdarzenia na Podlasiu doszło również kilka tygodniu temu. 12 listopada w Masiewie Starym w gminie Narewka wojskowa ciężarówka śmiertelnie potrąciła żubra. Informację tę przekazał wówczas w mediach społecznościowych Adam Wajrak, dziennikarz "Gazety Wyborczej".

Podobne zdarzenia w ostatnim czasie na Podlasiu

- W Puszczy Białowieskiej powszechne jest odczucie, że Wojsko Polskie jest zagrożeniem. [...] Jeżdżą jak chcą, rozkładają koncentriny. Skończyło się tym, że zabili żubra - mówił wówczas w Radiu ZET dziennikarz "Gazety Wyborczej" Adam Wajrak.

Mieszkańcy okolic Białowieskiego Parku Narodowego podkreślają, że ruch pojazdów wojskowych znacząco się zwiększył od momentu budowy zapory na granicy z Białorusią. Według relacji wielu, samochody poruszają się tam z dużą prędkością.

Żubry na Podlasiu, zwłaszcza w rejonach Puszczy Białowieskiej to często spotykany widok.

Źródło: Radio Zet/Goniec.pl