Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia w Słowenii. Odnaleziono ciało 28-latka z Polski
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 26.02.2024 12:19

Tragedia w Słowenii. Odnaleziono ciało 28-latka z Polski

helikopter
Pixabay @6493990 (zdj. ilustracyjne)

Słoweńska policja poinformowała w niedzielę 25 lutego o odnalezieniu ciała poszukiwanego od kilku dni 28-letniego Polaka. Mężczyzna najprawdopodobniej spadł podczas przeprawy przez wąwóz. Odnaleziono go w pobliżu góry Mittagskogel na północy Słowenii. 

Tragiczne odkrycie w Słowenii. Nie żyje 28-letni Polak

Tragicznego odkrycia dokonano podczas rutynowego patrolu śmigłowca w okolicy pasma Karawanki na granicy Słowenii i Austrii. Ciało 28-letniego mężczyzny znajdowało się niedaleko góry Mittagskogel. Zmarły 28-latek to turysta z Polski, który wędrował szlakiem po stronie Austrii. Wiadomo, że mężczyzna od kilku dni był poszukiwany. 

Zmiana czasu z zimowego na letni. Wypadnie nietypowo

Słowenia. Odnaleziono ciało 28-letniego turysty z Polski

W poszukiwania 28-latka z Polski zaangażowane były służby ze Słowenii oraz Austrii - poinformował portal Siol, powołując się na informacje z policji w Kranj.

ZOBACZ: Chciał tylko wymienić żarówkę. W akcji 2 zastępy strażaków i LPR

Wszystko wskazuje na to, że zmarły spadł podczas przeprawy przez niewielki wąwóz. Do wypadku doszło poniżej granicy śniegu, na terenie stromym i miejscami śliskim. W ostatnich dniach na tej wysokości panowały niskie temperatury i występowały opady - poinformowała policja.

Zmarły 28-latek był triathlonistą z Warszawy. Jego poszukiwania rozpoczęły się 19 lutego. Mężczyzna 11 lutego pojechał do Austrii, gdzie miał trenować w górach w okolicy Zell am See, jednak od tego czasu nie było z nim kontaktu.

Służby ostrzegają i apelują o ostrożność

Lokalne służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i odpowiedzialności podczas górskich wędrówek. Warunki cały czas pozostają bardzo niebezpieczne.

ZOBACZ: Tragedia w Janowie Podlaskim. Nie żyje 72-letni mężczyzna

Teren w górach jest miejscami oblodzony, korzystanie z zimowego sprzętu alpinistycznego wymaga dużego doświadczenia i maksymalnej ostrożności. Poszczególne obszary są również niebezpieczne ze względu na stoki, uważajcie na narciarzy - przekazała komenda policji w Kranj.

 

Źródło: Goniec.pl/PAP

Tagi: Nie żyje