Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia na Pomorzu. Nie żyje roczne dziecko
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 26.08.2023 14:40

Tragedia na Pomorzu. Nie żyje roczne dziecko

policja
Podlaska Policja (zdj. ilustracyjne)

Tragiczne wiadomości z gminy Żukowo (woj. pomorskie). W sobotę 26 sierpnia nad ranem mężczyzna kierujący samochodem potrącił na prywatnej posesji roczne dziecko. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Śmiertelne potrącenie rocznego dziecka

Jak informuje kartuska policja, mundurowi otrzymali zgłoszenie o tragicznym wypadku nad ranem 26 sierpnia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem nie zauważył dziecka, które znajdowało się na terenie posesji, i śmiertelnie je potrącił. Kierujący był trzeźwy.

- Po godzinie 9.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o tragicznym w skutkach zdarzeniu, do którego doszło na terenie prywatnej posesji. Na tę chwile wszystko wskazuje na to, że mężczyzna nie zauważył dziecka - informuje sierż. Aldona Domaszk, rzecznik kartuskiej policji.

To on stoi za śmiercią Jewgienija Prigożyna? Wcześniej otruł rodzinę Skripala

Służby pracują na miejscu wypadku

- Na miejscu pracują policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora, technik kryminalistyki. Zabezpieczane są ślady oraz wykonywane oględziny miejsca zdarzenia - dodaje policja.

Jak podaje portal kartuzy.info, funkcjonariusze policji rozmawiają z osobami, które mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności tego zdarzenia.

Burmistrz miasta reaguje

Mundurowi pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku i przesłuchują świadków. Burmistrz miasta Żukowo objął rodziców tragicznie zmarłego dziecka pomocą psychologiczną. 

 

Źródło: kartuzy.info