Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Zagrożenie

Zagrożenie

tiktok
07.07.2024 21:54 Ratownik pokazał film z plaży. Turyści robią to nagminnie, śmiertelne niebezpieczeństwo

Przy okazji sezonu wakacyjnego i wzmożonego ruchu turystów nad polskim morzem, ratownicy stale apelują o zachowanie bezpieczeństwa podczas kąpieli. Przestrzegają m.in. przed zbliżaniem się do falochronów, po których plażowicze potrafią nawet spacerować. Jeden z ratowników zabrał na ten temat głos w mediach społecznościowych. Powiedział wprost. 

sklepowe półki
04.06.2024 09:35 GIS alarmuje. Pilnie wycofują ten produkt z polskich sklepów

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące wykrycia bakterii Listeria monocytogenes. Wykryto ją na w partii wieprzowego mięsa. Spożycie produktu może doprowadzić do poważnej choroby – listeriozy.

Straż pożarna
18.05.2024 09:05 Ekstremalne zagrożenia pożarowe. W weekend będzie niebezpiecznie

Służby ostrzegają: w polskich lasach panują ekstremalnie niebezpieczne warunki pożarowe. Tylko w piątek strażacy zmagali się z trzema bardzo poważnymi pożarami. Na Podlasiu spłonęło ok. 10 hektarów obszarów leśnych w rejonie Puszczy Białowieskiej. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła do Polaków alerty i apeluje. 

trawa las
09.05.2024 08:34 Ostrzeżenie GIS. Ta grupa osób powinna szczególnie uważać

Choć wiele osób z radością obserwuje budzącą się do życia naturę, dla niektórych wiąże się to z prawdziwą katorgą. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed nadchodzącym okresem pylenia. Maj to z reguły miesiąc intensywnego kwitnienia, w związku z czym niektóre osoby muszą liczyć się z ryzykiem kataru siennego i atopowej astmy oskrzelowej. Wiadomo, na co należy uważać.

mapa Polski
02.05.2024 15:42 Cała Polska na czerwono. Ekstremalne zagrożenie pożarowe

Niemal cała Polska zaznaczona została na czerwono. Mapa zagrożenia związana jest z majówkową pogodą oraz brakiem opadów deszczu. Prognoza pogody na najbliższe dni wskazuje, iż nie tylko bardzo łatwo o zaprószenie pożaru. W przypadku jego pojawienia się ogień będzie rozprzestrzeniał się błyskawicznie. Gdzie jest najniebezpieczniej?

telefon ręce
29.03.2024 14:42 Ważny komunikat RCB. Chodzi o zagrożenia CBRNE

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa stworzyło poradnik dotyczący tego, jak zachowywać się w przypadku zagrożeń CBRNE (tj. czynników chemicznych, biologicznych, radiologicznych, nuklearnych i materiałów wybuchowych). Na nowej stronie internetowej znajdują się rady (w tym te dla dzieci) dotyczące poszczególnych sytuacji kryzysowych, a także instrukcję przygotowania plecaka ewakuacyjnego.

msz budynek tablica
19.01.2024 19:24 Pilny komunikat MSZ do wszystkich Polaków. Resort „odradza wszelkie podróże”

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało specjalny komunikat dla osób zainteresowanych podróżami morskimi w rejonie Morza Czerwonego, Zatoki Adeńskiej, Cieśniny Bab al-Mandab i wybrzeża Somalii. Odradzono wszelkie tego typu wyprawy ze względu na ataki i przypadki piractwa. MSZ ostrzega, że wiążą się one z realnym zagrożeniem dla życia, zdrowia i wolności przebywających tam osób i statków.

las mapa Polski
01.06.2023 15:16 Cała Polska na czerwono. Ekstremalne zagrożenia w prawie całym kraju

Bardzo wysoka temperatura powietrza, którą notujemy w ostatnich dniach za oknami, oraz mocne nasłonecznienie niesie za sobą ogromne ryzyko pożarowe. Najbardziej podatne są lasy, zwłaszcza te najbardziej suche. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że w czwartek i piątek w wielu regionach kraju zagrożenie pożarowe ma być wręcz ekstremalne.

Karetka szpital
16.06.2022 21:14 Samochód wjechał w matkę z 3-letnim synkiem. Brali udział w procesji Bożego Ciała

Do niebezpiecznego wypadku doszło przed kościołem w Jazowsku w powiecie nowosądeckim. Po uroczystościach Bożego Ciała 3-letni chłopiec został potrącony przez samochód. Do wypadku doszło, kiedy wierni wychodzili ze świątyni na procesję.

fot. Facebook/Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi
15.06.2022 21:01 Stargard. Mieszkańcy ewakuowani, bo ich budynek się wali. Rano w drzwiach stanął strażak i kazał uciekać

Huk, ewakuacja i 19 osób bez dachu nad głową. W Stargardzie powiało grozą. W jednym z bloków popękała ściana, uszkodzone zostały też wewnętrzne filary. Na ratunek przyszło miasto, które deklaruje, że nikt z ewakuowanych nie zostanie bez pomocy. Sprawa szokuje, bo jak twierdzą mieszkańcy, od miesięcy zgłaszali zaniedbania deweloperowi i zarządcy.