Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Przedszkole

Przedszkole

przedszkole

przedszkole
20.11.2023 19:00 Świętokrzyskie. Pijane przedszkolanki opiekowały się dziećmi. Jedna miała blisko 4 promile

Do skandalicznych scen doszło w przedszkolu w Lisowie niedaleko Kielc. Dwie pijane przedszkolanki opiekowały się dziećmi. Obie zostały zabrane przez policję i usłyszały już zarzuty.

plac zabaw
06.11.2023 18:38 Skandal w przedszkolu. Opiekunki zapomniały o 3-latku, dziecko zostało zupełnie samo

Do bardzo niecodziennej sytuacji doszło na terenie publicznego przedszkola w Woli Baranowskiej (woj. podkarpackie). Opiekunki zapomniały o 3-letnim chłopcu, który zasnął na placu zabaw. Finał tej sprawy dla wielu może być zaskoczeniem.

plac zabaw dziecko
05.10.2023 21:11 4-latek utonął na terenie przedszkola. Porażające ustalenia ws. opiekunek

Nowe wiadomości ws. śmierci 4-letniego dziecka w przedszkolu w Zabierzowie. Dziennikarze dotarli do informacji na temat opiekunek pracujących w placówce. Kolejna ujawniona okoliczność dotyczy sytuacji na placu zabaw w momencie tragedii.

plac zabaw przedszkole
28.09.2023 18:12 Wypadek na terenie przedszkola. Nie żyje czterolatek

W Zabierzowie pod Krakowem doszło do wypadku z udziałem czteroletniego chłopca. Dziecko wpadło do studni, która znajdowała się na terenie przedszkola. Strażacy wezwani na miejsce wydobyli chłopca i próbowali przywrócić bicie jego serca.

karetka, dziecko
06.09.2023 13:00 Legionella w przedszkolu w Warszawie. Placówka wydała oświadczenie

Złe doniesienia z Warszawy. W jednym z przedszkoli w stołecznym Śródmieściu wykryta została bakteria legionella. Decyzją sanepidu, placówka nie zostanie jednak zamknięta. Wydano dla niej konkretne zalecenia.

policja
01.08.2023 18:11 3,5-latek uciekł z przedszkola i błąkał się po ulicach. Policjantka na urlopie zapobiegła tragedii

Ulicami Rabki-Zdrój (woj. małopolskie) przechadzał się samotnie mały i zagubiony 3,5-letni chłopiec. Widok błąkającego się malucha zaniepokoił przebywającą akurat na urlopie policjantkę. Jak się okazało, dziecko wymknęło się niezauważone z przedszkola. 

straż pożarna
13.07.2023 17:07 Pożar przedszkola po uderzeniu pioruna. W środku było 20 dzieci i opiekunowie

Chwile grozy przeżyli wychowankowie przedszkola na warszawskim Ursynowie, w które w czwartkowe popołudnie uderzył piorun. W wyniku zdarzenia, w ogniu stanął dach budynku i konieczna była pilna interwencja strażaków. Na całe szczęście, sytuacja została szybko opanowana, a żadnemu z dzieci i opiekunów nic się nie stało. Służby ostrzegają jednak przed burzami, przechodzącymi dziś przez niemalże cały kraj.

dziecko
13.07.2023 10:46 Przedszkolanka miała dusić czterolatka. Na odchodne dostała jeszcze gigantyczną odprawę

Oburzające sceny w jednym z przedszkoli na południu Szwecji. Jak donoszą lokalne media, pracująca w placówce kobieta miała najpierw zdenerwować się na podopiecznych, a później także dusić jednego z nich. Zarządzający przedszkolem urzędnicy zdecydowali się zwolnić wychowawczynię, choć ta zaprzecza, by zrobiła coś złego. Najbardziej skandaliczne jest jednak to, że na “do widzenia” opiekunce wręczono jeszcze sowitą odprawę.

prom
07.07.2023 12:04 Niepokojące doniesienia ws. tragedii na promie. "Matka nie chciała przyjąć pomocy"

Nowe informacje w sprawie matki i syna, którzy zginęli za burtą promu Stena Spirit do Karlskrony. 37-letnia Paulina zaledwie kilka miesięcy temu przeprowadziła się do Gdyni i zapisała dziecko do sopockiego przedszkola, gdzie zwróciła na siebie uwagę opiekunek. Te dosłownie tydzień przed tragedią postanowiły nawet zwrócić się o pomoc w uzyskaniu informacji na temat kobiety do sądu rodzinnego. Niestety, procedury nie zdążyły zadziałać.

przedszkole, biskup
20.05.2023 20:38 Zaprosili biskupa do przedszkola. LIsta wymagań oburzyła wielu rodziców

Rodzice maluchów uczęszczających do jednego z polskich przedszkoli musieli mieć nie lada zdziwione miny, kiedy zobaczyli w ostatnich dniach tajemniczą kartkę na drzwiach placówki. W związku z planowaną wizytą biskupa dyrekcja oczekuje, że w dniu odwiedzin każdy z przedszkolaków będzie wyglądał w sposób specjalny. Internauci nie kryją oburzenia w związku z kuriozalnymi żądaniami. 

None
23.02.2023 22:00 Afera w polskim przedszkolu. Trudno uwierzyć, jakie posiłki otrzymywały dzieci

Kilka dni temu w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia posiłków serwowanych maluchom w przedszkolu "Bajka" w Międzyborzu (woj. dolnośląskie). Wygląd dań pozostawiał wiele do życzenia. Po wybuchu skandalu burmistrz zarządził przeprowadzenie kontroli sanepidu. Dyrektorka placówki zrezygnowała ze stanowiska.

Niewiarygodne, jak karmią przedszkolaki. "Swojemu dziecku bym tego nie podał"
12.02.2023 13:57 Niewiarygodne, jak karmią przedszkolaki. "Swojemu dziecku bym tego nie podał"

Do tej pory niechlubną sławą w sieci poszczycić się mogły koszmarne zdjęcia posiłków z państwowych szpitali. Wyzwanie placówkom medycznym postanowiło jednak rzucić przedszkole w Międzyborzu na Dolnym Śląsku, które, jak się okazało, serwowało swoim podopiecznym równie "atrakcyjne" dania. Skandal ujawnił w końcu ojciec jednego z dzieci, udostępniając na Facebooku przegląd ostatniego menu. Ostrzegamy, że na sam widok nieapetycznych papek i niezidentyfikowanych bliżej potraw może zrobić się słabo.

Polska policja
14.01.2023 09:16 Grodzisk Mazowiecki: Dramat w przedszkolu. Zakonnica z zarzutami prokuratorskimi nadal opiekuje się dziećmi

Onet poinformował o skandalu, który miał mieć miejsce w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów w Grodzisku Mazowieckim. Zakonnica, która opiekowała się dziećmi, miała je m.in. szarpać, bić czy drapać. Choć usłyszała prokuratorskie zarzuty, nadal pracuje w przedszkolu.

Tajlandia Sakdipat Boonsom / Handout via REUTERS
06.10.2022 13:10 Horror w Tajlandii, policjant wszedł do przedszkola i otworzył ogień do bezbronnych dzieci. Nie żyją co najmniej 34 osoby

Tragiczne wieści napływają z Tajlandii. Tamtejsze władze potwierdziły co najmniej 34 ofiary strzelaniny, do której doszło na terenie przedszkola, w północno-wschodniej części kraju. Rzecznik lokalnej policji poinformował, że co najmniej 22 dzieci i 12 dorosłych zginęło po tym, jak były policjant otworzył ogień do ludzi. Strzelanina rozpoczęła się około godziny 12:30 (czasu lokalnego), na terenie przedszkola w mieście Nong Bua Lamphu. Mężczyzna zaatakował podczas drzemki dla dzieci. Według świadków mężczyzna przyjechał białym pickupem uzbrojony w strzelbę, pistolet i nóż. Mężczyzna ostatecznie popełnił samobójstwo.

Przedszkolanki nie mogły powstrzymać się od rasistowskich uwag na temat dziecka. Wszystko nagrało się na telefonie jednej z matek
23.09.2022 13:34 Rasistowskie uwagi warszawskich przedszkolanek. Kobiety nie wiedziały, że wszystko się nagrywa

Skandal w jednym ze stołecznych przedszkoli. Pracownice placówki zostały przypadkowo nagrane, gdy kpiły z afrykańskiego nazwiska jednego z dzieci oraz pochodzenia jego ojca. Kobiety nie gryzły się w język i pozwoliły sobie na wyjątkowo neistosowne uwagi. Sprawą zajeły się już Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oraz Kuratorium Oświaty.Nie tak dawno jeszcze Polacy zbierali same pochwały za swoją otwartą postawę wobec uciekających przed wojną Ukraińców. Faktycznie, skala pomocy przerosła najśmielsze oczekiwania i mocno zaskoczyła, a wielu z nas zaczęło wierzyć, że to znak, iż nad Wisłą w końcu zmienia się mentalność.Największe obawy o to, jak w wielokulturowym środowisku zachowają się Polacy dotyczyły zwłaszcza dzieci, dlatego w szkołach przeprowadzono liczne akcje mające przygotować uczniów na obcowanie z rówieśnikami z obcego kraju. Sytuacja z warszawskiego przedszkola pokazuje jednak, że szacunku i kultury trzeba by było nauczyć także niektórych dorosłych.

dzieci
06.07.2022 13:20 Chojnice. Pracownicy przedszkola znęcali się nad dziećmi, teraz usłyszeli zarzuty. "Dzieci przeżyły koszmar"

Jak podaje Radio ZET, cztery osoby będą odpowiadać za naruszenie nietykalności cielesnej oraz fizyczne i psychiczne znęcanie się nad 3- i 4-latkami w przedszkolu Skrzat w Chojnicach. Tragedia dzieci wyszła na jaw 2019 roku dzięki czujności rodziców, którzy zaobserwowali w domu dziwne zachowanie swoich pociech.