Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Nowy Podatek

Nowy Podatek

pierwszy urząd skarbowy tablica budynek
05.03.2024 12:49 Latami udzielał darmowych korepetycji. Teraz musi zapłacić milion podatku

Skarbówka prześwietliła sposób, jaki nauczyciel z Olkusza prowadzi korepetycje. Zaraz potem wlepiono mu gigantyczną karę. Do tego musi płacić wyższy podatek. Łukasz Jarosiński szacuje, że w ciągu pięciu lat będzie musiał przekazać około miliona złotych. Jak się okazuje, wszystko przez ilość uczniów, którym udziela lekcji.

Opłaty
12.12.2023 14:53 Już niebawem nowa opłata, Polacy nie będą zachwyceni. Zacznie się już 1 stycznia

Już niedługo za plastikowe kubki oraz pojemniki na żywność trzeba będzie sporo dopłacić. W Dzienniku Ustawy znalazły się trzy rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska. Zmiany wejdą w życie 1 stycznia

pieniądze
25.08.2023 13:12 Nowy podatek od stycznia 2024 roku. Zapłacimy wszyscy, z każdym rokiem coraz więcej

Zła wiadomość dla wielu osób. Wraz z początkiem 2024 roku w życie wejdzie prawo, wprowadzające nowy podatek. Dodatkowa opłata ma na celu ograniczenie używania jednorazowych opakowań z plastiku i tym samym wspomaganie proekologicznych działań. Co więcej, w ustawie regulującej przepisy zawarto zapis dotyczący stawki opłat, a ta ma z roku na rok tylko rosnąć.

Andrzej Duda
21.04.2023 19:30 Andrzej Duda podpisał ustawę. Ważne zmiany w podatkach od spadków i darowizn

Prezydent Andrzej Duda podpisał dziś (21.04) ustawę deregulacyjną. Wprowadza ona m.in. wyższe kwoty wolne od podatku od spadków i darowizn. Podniesiono też kwotę przychodów, do której możliwe jest prowadzenie tzw. działalności nieewidencjonowanej.

None
06.04.2023 18:20 Zapukają do drzwi niektórych Polaków. Sprawdzą, czy zapłacili konkretny podatek

Do zapłaty podatku od deszczu, inaczej zwanego opłatą deszczową, zobowiązani są niektórzy właściciele nieruchomości. Nie każdy jednak wie o istnieniu tego obowiązku. Tymczasem urzędy gmin zamierzają ścigać właścicieli, którzy przez lata zapominali o tej opłacie. Chodzi o zaległości sięgające pięciu lat. Kto powinien zapłacić podatek od deszczu i ile on wynosi?

dom
22.03.2023 08:55 Otrzymała do zapłaty podatek od nieruchomości i załamała ręce. Polacy nie mogą uwierzyć

Każdy właściciel domu bądź działki, co roku musi uiścić obowiązkowy podatek od nieruchomości. Opłata przeważnie nie jest powalająca i zależy m.in. od powierzchni działki lub budynku, jednak od 2023 roku nastąpiły spore podwyżki. Czytelniczka o2.pl pokazała ile danina wynosiła przed rokiem, a ile obecnie. Nie miała powodów do zadowolenia.

Pieniądze
26.01.2023 16:53 Zacznie się już w kwietniu. Nowy obowiązek i opłata dla właścicieli mieszkań

Już od kwietnia wszyscy właściciele nieruchomości, którzy nie posiadają świadectwa energetycznego, będą musieli je sporządzić. W większości przypadków przygotowanie takiego dokumentu będzie należało zlecić podmiotom zewnętrznym. Według szacunkowych wyliczeń, koszt takiego aktu może wynieść nawet do tysiąca zł. Za brak jego wykonania grożą kary grzywny.

Piotr Molecki/East News
09.11.2022 09:45 Jarosław Kaczyński zapowiedział nowy podatek od mieszkań. Wiadomo, kogo ma objąć "znaczna danina"

Podatki należne państwu rozszerzą się w 2023 r. o kolejną pozycję? Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami mówił o "znacznej daninie". Nowy podatek mieszkaniowy nie będzie obowiązywał jednak wszystkich, ale Jacek Sasin i Ministerstwo Aktywów Państwowych już od dwóch miesięcy mają szukać sposobu do ściągnięcia do budżetu państwa dodatkowych pieniędzy. Najemcy oraz posiadacze kilku mieszkań nie mogą spać spokojnie.Nowy podatek w 2023 r. został nieśmiało (i wydaje się nieco przez przypadek) zapowiedziany przez Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS jasno wskazał, że pojawiła się konieczność i chęci na obłożenie "znaczną daniną" właścicieli pustostanów.Nowy podatek mieszkaniowy ma objąć nie tylko pustostany w rozumieniu opuszczonych i porzuconych przez lata ruder. Rząd PiS planuje przyjrzeć się osobom wynajmującym mieszkania lub kupujących hurtowo kolejne lokale.

Morawiecki
11.07.2022 16:34 Mateusz Morawiecki "nie widzi innego rozwiązania". Premier zapowiedział nowy podatek

Ostatnie miesiące stały się dla wielu Polaków dosłownym synonimem kłopotów finansowych. Galopująca inflacja oraz stale podnoszące się stopy procentowe nadszarpnęły nie jeden domowy budżet. Spółki Państwa natomiast, są w sytuacji "nieco odmiennej", bo realizują nadzwyczajne zyski. Rozwiązanie tego problemu zaproponował premier Mateusz Morawiecki, mówiąc o wprowadzeniu... kolejnego podatku.Premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Rypina musiał odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Polacy cierpią w dobie wysokiej inflacji, rosnących stóp procentowych i szeroko rozumianego kryzysu, podczas gdy spółek Skarbu Państwa takie problemy nie dotyczą, a wręcz przeciwnie - notują same zyski. W reakcji szef rządu odparł, że "jest to bardzo ważne pytanie".