Goniec.pl
Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?

Instagram: @theroyalfamily

Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?

28 Września 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Królowa Elżbieta II uchodziła za jeden z niewielu "kanałów" łączących Pałac Buckingham z księciem Harrym i Meghan Markle, którzy porzucili rodzinę królewską i zamieszkali w Kalifornii. Okazuje się, że monarchini miała przed śmiercią życzenie, które dotyczyło żony wnuka.

Zmarła monarchini miała ponoć namawiać Meghan Markle, aby pogodziła się ze swoim ojcem Thomasem. Królowa przed śmiercią życzyła sobie, aby w rodzinie zapanowała pełna zgoda. Nie chodziło jedynie o synów króla Karola III, ale również ich bliskich.

Harry i Meghan po pogrzebie Elżbiety II uciekają z Wielkiej Brytanii. Mają ważny powód.

Meghan Markle i książę Harry tuż po pogrzebie Elżbiety II wyjeżdżają z Wielkiej Brytanii. Mają ważny powód

CZYTAJ DALEJ

Królowa Elżbieta II przed śmiercią liczyła na pogodzenie rodziny

Thomas Markle, ojciec Meghan Markle, to były dyrektor oświetlenia, który miał okazję pracować przy wielu znanych operach mydlanych. Jednym z powodów konfliktu pomiędzy córką a ojcem był fakt, że potajemnie współpracował z paparazzi i sprzedawał brukowcom informacje na jej temat. Gdy Harry podczas rozmowy telefonicznej poprosił go, aby nie rozmawiał z prasą na ich temat, ten zakończył połączenie.

- Zawsze będę żałować, że nie mogłem tam być i trzymać mojej córki za rękę - miał powiedzieć dziennikarzom, gdy okazało się, że uniemożliwiono mu poprowadzenie Meghan Markle do ołtarza. Sam ślub ponoć obejrzał, leżąc na szpitalnym łóżku i dochodząc do siebie po operacji kardiologicznej.

Jak się okazuje, królowa Elżbieta II próbowała przed śmiercią przekonać Meghan Markle, aby pogodziła się z ojcem i naprawiła ich relację.

- Królowa widziała, jak negatywny wpływ ta sytuacja ma na Meghan i jej ojca. Rozmawiała o tym z nią i próbowała zachęcić do rozmowy z Thomasem - zdradza ekspertka królewska Katie Nicholl w książce "The New Royals", która wkrótce ukaże się na rynku.

Królowa Elżbieta II liczyła na pojednanie Meghan Markle z ojcem

Przypomnijmy, że Meghan Markle do ołtarza poprowadził ojciec księcia Harry'ego, Karol. Po ślubie konflikt aktorki z ojcem pogłębił się, gdy na jaw wyszło, że Thomas Markle sprzedał brukowcom prywatny list, który otrzymał od córki. Jak się potem okazało, mężczyzna nie tylko sprzedawał mediom informacje o córce, ale również jej prywatne zdjęcia.

Przeciwko Meghan nastawił także swoją drugą córkę, Samanthę Markle, która oczerniała publicznie przyrodnią siostrę, twierdząc, że nie zajmuje się chorym ojcem i nie chce współfinansować jego leczenia. Meghan Markle miała napisać w związku z tym list do ojca, prosząc, aby "przestał sprawiać jej tyle bólu". Korespondencja została sprzedana, a jej treść opublikował portal Daily Mail.

- Tatusiu, piszę do ciebie z ciężkim sercem, nie rozumiejąc, dlaczego zdecydowałeś się iść tą drogą i udajesz, że nie widzisz bólu, który mi zadajesz. Twoje zachowanie złamało moje serce. Nie rozumiem, dlaczego kłamiesz i zachowujesz się jak zwykła marionetka - pisała w liście do ojca.

- Powiedziałeś prasie, że dzwoniłeś do mnie, by poinformować, że nie będzie cię na ślubie - nigdy do tego nie doszło, nigdy nie dzwoniłeś. Stwierdziłeś, że nigdy nie pomogłam ci finansowo i nigdy nie poprosiłeś mnie o pomoc, co również nie jest prawdą. Wysłałeś do mnie maila w październiku zeszłego roku, w którym pisałeś: 'Jeśli zbyt mocno polegam na twojej finansowej pomocy, przepraszam, ale pomóż mi jeszcze trochę - czytamy dalej w opublikowanej korespondencji.

- Zawsze cię kochałam, chroniłam, oferowałam ci pomoc finansową, gdy tylko mogłam, martwiłam się o twoje zdrowie i pytałam, jak mogę pomóc. Gdy w tygodniu, w którym miał odbyć się ślub, dowiedziałam się z gazety o twoim ataku serca, byłam przerażona. Pisałam, dzwoniłam, błagałam, żebyś dał sobie pomóc. Wysłaliśmy pomoc do twojego domu, a ty, zamiast porozmawiać i zaakceptować ją, przestałeś odbierać telefon i wybrałeś rozmowę z tabloidami - podsumowała Meghan Markle w liście do ojca.

Czy konflikt byłej aktorki z ojcem to jeden z czynników, który sprawił, że postanowiła oddalić się od rodziny królewskiej, zabierając ze sobą Harry'ego? Trudno stwierdzić. Prawdą jest, że królowa do samego końca liczyła, że uda się pojednać rodzinę.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Oto najbardziej zaskakujące ciekawostki na jej temat/KIRSTY O'CONNOR/AFP/East News

Ukryte znaczenie małej torebki i brak prawa jazdy. Oto ciekawostki na temat królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II nie żyje. Monarchini zmarła w czwartek 8 września 2022. Była jedną z najdłużej panujących władczyń na świecie. Pod jej panowaniem Wielka Brytania przechodziła trudne chwile, jednak przez większą część jej przywództwa kraj się rozwijał i powrócił do utraconej po dekolonizacji świetności. Przedstawiamy mniej znane ciekawostki na temat królowej Elżbiety II.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Pomponik.pl

Tagi:

Piotr SzczurowskiAutor

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Ślub od pierwszego wejrzenia. marta mówi o nowym związku macieja. Foto: kadr z programu Ślub od pierwszego wejrzenia, TVN, 2022

Gwiazdy

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Marta ujawnia prawdę o nowej partnerce Maćka. "Była na naszym ślubie. On się o niej ciepło wypowiadał"

Czytaj więcej >
Maciej Orłoś ocenia TVP. Foto: kadr z wywiadu dla Świata Gwiazd, Youtube

Gwiazdy

Maciej Orłoś nie widzi w TVP zmian na lepsze. "Już dawno straciłem nadzieję"

Czytaj więcej >
Marina Łuczenko-Szczęsna usłyszała dramatyczną diagnozę - nowotwór. Właśnie przeszła operację

Gwiazdy

Marina Łuczenko nie chce być jak Lewandowska? Żona Wojciecha Szczęsnego podsumowała koleżankę

Czytaj więcej >
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski wkrótce wezmą ślub? Bukmacherzy zdradzili przewidywaną datę

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski podjęli decyzję. Paulina Smaszcz nie będzie zadowolona

Czytaj więcej >
Marcin Meller poprowadzi własny talk-show. Dziennikarz zdradził już szczegóły.
(fot. instagram.com/marcin_meller_arbuz/)

Gwiazdy

Marcin Meller z własnym talk-show. "Narzucam sobie jedno ograniczenie". Jakie?

Czytaj więcej >
Wyciekło zdjęcie syna Megna Markle i księcia Harry'ego. Fot: SplashNews.com/East News

Gwiazdy

Zdjęcie syna Meghan Markle i księcia Harry’ego wyciekło do sieci. "Proszę to skasować"

Czytaj więcej >