Goniec.pl
kadr z serialu "The Crown"

kadr z serialu "The Crown"

"The Crown": Netflix dodał określenie "fikcyjny dramat" w opisie nowego sezonu. Czego się spodziewać?

22 Października 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

"The Crown": Elżbieta II nie zostanie pokazana tak, jak było naprawdę? W opisie serialu pojawiła się poważna zmiana, która mogła wywołać niepokój. Mowa o "fikcyjnym dramacie". Jak kwestię zmarłej królowej rozegra Netflix?

"The Crown": Elżbieta II - co dalej z postacią?

"The Crown" to jedna z najpopularniejszych serii na platformie Netflix. W produkcję władowano mnóstwo pieniędzy i zatrudniono najlepszych brytyjskich aktorów, by ci wcielili się w żyjących (i nie) członków rodziny królewskiej.

jacek rozenek

Jacek Rozenek zdradził, jak synowie zareagowali na jego chorobę. "Traktowali mnie normalnie, jako jedyni"

CZYTAJ DALEJ

Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku i zastanawiano się, jaki będzie dalszy los produkcji. Czy ze względu na królową będzie ona miała w ogóle jakąkolwiek rację bytu? Początkowo pracę nad produkcją w ogóle przerwano, ale wiadomo już, że w listopadzie do widzów trafi nowy sezon epopei o brytyjskiej monarchini.

Póki co wygląda na to, że rola Elżbiety nie zniknie i pozostanie ona w centrum wydarzeń. Odegra ją tak, jak planowano, Imelda Staunton, wybitna brytyjska aktorka. Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich aktorek, i tym razem ma ona znaleźć się w dwóch kolejnych sezonach serii, czyli 5. i 6.

"The Crown": Netflix się broni

Ze względu na wiele zażaleń związanych z serialem "The Crown", a konkretnie z przedstawianymi w nim wydarzeniami, Netflix postanowił się bronić. W opisie serii zamieszczono informację, że jest on "fikcyjnym dramatem".

Dotychczas wielu widzów "The Crown" miało przekonanie, że oglądane na ekranie wydarzenia mogą być prawdziwe. Ze względu na dużo nieścisłości, które dla celów dramatycznych pojawiają się w serii, platforma postanowiła poinformować widzów o tym, że wiele ze zdarzeń przedstawionych w serii nigdy nie miała miejsca lub została zinterpretowana w specyficzny sposób przez twórców.

Od 2020 roku o taką informację zabiegała rodzina królewska. Wnioskowano, by plansza z informacją znajdowała się na początku każdego odcinka "The Crown". Jak na razie zapis o "fikcyjnym dramacie" znajduje się jedynie w opisie serialu na platformie.

"The Crown": oglądalność

Czy "The Crown" pobije rekordy oglądalności? Śmierć Elżbiety II z pewnością przyczyni się do zwyżek oglądalności. Można nawet spodziewać się rekordu ze względu na to, że losy Elżbiety II zaczęły interesować po jej odejściu jeszcze większą liczbę fanów.

Tuż po śmierci Elżbiety II zainteresowanie serialem wzmogło się na całym świecie - Netflix zaliczył aż czterokrotny wzrost widzów serii. "The Crown" obejrzały już ponad 22 miliony zarejestrowanych użytkowników platformy, a nowy sezon przyciągnie jeszcze więcej.

YouTube/Netflix; Rotten Tomatoes Classic Trailers; Monolith Films

Królowa Elżbieta była częstą bohaterką filmów i seriali. Tak przedstawiano ją na ekranie

Postać królowej Elżbiety wielokrotnie interpretowana była przez największe filmowe gwiazdy. Która z nich wypadła w tej roli najlepiej?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay.com Alehandra13

Gwiazdy

Dziś w tv znajdzie się coś dla każdego. Dwa wielkie przeboje dla dwóch pokoleń

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz, fot KAPiF

Gwiazdy

Robert Makłowicz pokazał dorosłych synów. Jeden z nich poszedł w ślady ojca

Czytaj więcej >
Jan Paweł II, fot. East News

Gwiazdy

Jan Paweł II skrytykowany przez byłego wokalistę Chumbawamby. Zaczepił kogoś jeszcze

Czytaj więcej >
Katarzyna Skrzynecka fot. KAPiF

Gwiazdy

Katarzyna Skrzynecka nagle przerwała wywiad. Zapytano ją o Edwarda Miszczaka

Czytaj więcej >
Znicz fot. pixabay

Gwiazdy

Nie żyje córka gwiazdora "Rodziny Soprano". Zmarła nagle w wieku 25 lat

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Krzysztof Jackowski ponownie ostrzega Polaków. Co jego zdaniem czeka nas w 2023 roku?

Czytaj więcej >