Donald Tusk na konferencji prasowej z ministrem finansów potwierdził, że pieniędzy na obietnice wyborcze nie zabraknie. Tak samo na wypłaty 800+, a także trzynastej i czternastej emerytury. Szef rządu poinformował również o dymisji Jacka Kurskiego z Banku Światowego.
Wiceszef resortu obrony Cezary Tomczyk przekazał informacje ws. zmian kadrowych w MON, ale nie tylko. Szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego zostanie gen. Jarosław Stróżyk, a dowodzącą Służbą Wywiadu Wojskowego płk. Dorota Kawecka. Dodał także, że Żandarmeria Wojskowa nie będzie już chroniła Antoniego Macierewicza.
Wtorek 19 grudnia może przynieść kolejne gorące informacje ze świata polityki. To na dzisiaj zaplanowano kolejne posiedzenie sejmu na którym omówiona zostanie m.in. komisja śledcza ds. afery wizowej. Rząd ma mieć dzisiaj swoje posiedzenie. Dodatkowo, Tusk zapowiada, że szykują się kolejne odwołania i zmiany w służbach. Mówi przede wszystkim o Jacku Kurski i jego posadzie w Banku Światowym.
O zmianach w Telewizji Publicznej mówi się od wielu tygodni. Donald Tusk zapowiadał, że po wyborach będzie potrzebował na to zaledwie 24 godzin. W niedzielę 17 grudnia na antenie Polsat News głos w tej sprawie zabrał współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń, który podał konkretny termin, w którym możemy spodziewać się przełomowych decyzji ws. TVP.
Szymon Hołownia podzielił się ważną deklaracją na temat możliwej przyszłości swojej kariery politycznej. Słowa marszałka Sejmu mogą nie spodobać się Donaldowi Tuskowi. - Ja mówię o tym chyba najbardziej uczciwie i otwarcie z całej klasy politycznej, nie kokietując - stwierdził wprost lider Polska 2050.
“Wiadomości” TVP zdecydowały się na kolejny ostry materiał uderzający w Donalda Tuska. W sobotę (16.12) padły mocne słowa pod adresem zamiarów rządów koalicji 15 października wobec Telewizji Polskiej. Dziennikarze niejako poskarżyli się na zachowanie nowego premiera. Chodzi o dwie sytuacje.
Donald Tusk nie marnuje ani chwili i już wprowadza swoje porządki. Chodzi tu nie tylko o krajową i zagraniczną politykę, ale nawet tak drobne gesty, jak aranżacja przejętego po Mateuszu Morawieckim gabinetu premiera. Relacją z tego symbolicznego wydarzenia nowy szef rządu pochwalił się ostatnio w mediach społecznościowych. - Czas się rozpakować - oświadczył i pokazał, co zabrał ze sobą do Warszawy.
Andrzej Duda i Donald Tusk w sobotę odbyli ważną rozmowę. Kancelaria Prezydenta ujawniła, czego dotyczyła dyskusja między głową państwa a premierem rzadu. Sprawa była kluczowa dla interesu Polaków.
Nowy szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec poinformował w piątek, że w budżecie kancelarii premiera brakuje trzech milionów złotych na wynagrodzenia. Zapowiada szczegółową kontrolę, jednak już teraz mówi o „naruszonej dyscyplinie finansów”. O komentarz pokusił się Piotr Müller
Pieniądze z Unii Europejskiej trafią do Polski. W piątek (15.12) pojawił się oficjalny komunikat ze strony Ursuli von der Leyen i Donalda Tuska. To już pewne, że 5 mld euro zaliczki w ramach Krajowego Planu Odbudowy zostało odblokowane. Kiedy środki trafią nad Wisłę?
Telefon Zaufania 116 111 będzie w całości finansowany przez nowy rząd. Koszty wyniosą ok. 7 mln zł rocznie, jednak mogą wzrosnąć w zależności od potrzeb - ustalił Goniec. Poprzednia władza cofnęła finansowanie Telefonu, wywołując oburzenie ekspertów i opinii publicznej.
Krzysztof Jackowski nie odpuszcza i snuje kolejne wizje dotyczące Polski i polskiej polityki. Znany jasnowidz został poproszony przez “Fakt” o podzielenie się z czytelnikami najnowszym przeczuciem związanym z powołaniem rządu Donalda Tuska. Niestety, profeta nie widzi przyszłości w kolorowych barwach i przewiduje, że nowa władza szybko doprowadzi do wielkiego skandalu. W powietrzu wisi kryzys, którego rozwiązania nie ułatwią niepokojące wydarzenia na całym świecie.
W Monitorze Polski pojawiła się informacja o pierwszym zarządzeniu nowo zaprzysiężonego premiera. Donald Tusk powołał Międzyresortowy Zespół do sprawy przywracania praworządności oraz porządku konstytucyjnego
Nie da się ukryć, że w czasie, gdy władzę nad krajem sprawowało Prawo i Sprawiedliwość, paski w programach informacyjnych nadawanych w publicznej stacji, były dość stronnicze. Jak wyglądają, gdy na czele Rady Ministrów stanął Donald Tusk? Ten widok może wielu zaskoczyć.
Powracający na fotel premiera Donald Tusk już wyruszył w pierwszą zagraniczną podróż. Trafił do Brukseli na szczyt Unia Europejska-Bałkany Zachodnie. Nowy premier weźmie jutro także udział w posiedzeniu Rady Europejskiej. W piątek z kolei spotka się z samą przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.
Wtorkowe exposé Donalda Tuska było tematem gorącej politycznej dyskusji w Sejmie. Posłowie PiS zakłócali wystąpienie nowego premiera, a dosyć często interweniować musiał marszałek Sejmu Szymon Hołownia. W pewnym momencie Piotr Gliński zapytał Tuska o "osiem gwiazdek". Otrzymał zaskakującą odpowiedź od Hołowni. Na sali plenarnej rozległy się śmiechy.
W środę 13 grudnia po godzinie 9.00 w Pałacu Prezydenckim odbyło się uroczyste zaprzysiężenie rządu Donalda Tuska. We wczorajszym głosowaniu Sejm udzielił wotum zaufania jego gabinetowi. - Jestem otwarty na współpracę - zapewniał tuż po zaprzysiężeniu prezydent Andrzej Duda.
Wtorek 12 grudnia był wyjątkowo emocjonującym dniem w polskim Sejmie. Posłowie pracowali od wczesnych godzin porannych - najpierw wysłuchali expose Donalda Tuska, następnie debatowali i zadawali pytania, a późnym wieczorem zagłosowali nad wotum zaufania dla jego rządu. Wynik nie był zaskoczeniem i przewodniczący PO został wybrany na nowego premiera. W środę ma zostać zaprzysiężony ze swoimi ministrami przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Stało się. Rząd Mateusza Morawieckiego upadł, a na jego miejsce już szykuje się gabinet Donalda Tuska. W poniedziałek 11 grudnia Sejm zagłosował za kandydaturą przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, zaś już następnego dnia Polacy wysłuchali jego płomiennego expose. Portal Goniec.pl postanowił więc zapytać przypadkowe osoby o to, jak oceniają zmianę władzy w kraju i co sądzą o starym-nowym premierze. Niektórym puściły wszelkie hamulce, a części wypowiedzi po prostu nie da się zacytować.
Donald Tusk pod koniec lat 90. nie miał jeszcze tak mocnej pozycji politycznej, jak dziś. Być może to był powód, dla którego zdecydował się poszukać szczęścia w innej branży. Czy śpiewanie wyszło mu równie dobrze, co poszerzanie elektoratu? Pół żartem pół serio sprawdzamy, czy premier wykorzystał swoją szansę na sukces.
W poniedziałek 11 grudnia, na zakończenie sejmowych obrad, tuż po odśpiewaniu hymnu narodowego, nagle na mównicę sejmową wszedł Jarosław Kaczyński. Prezes PiS w skandalicznych słowach zwrócił się do nowego premiera Donalda Tuska. - Jest pan niemieckim agentem - powiedział, a dziś bardzo krótko skomentował cały incydent.
Donald Tusk kolejny raz został przez większość wybrany na premiera i tak, jak wymaga tego tradycja, wygłosił swoje exposé. A co o gestach polityka sądzi ekspert znający się na mowie ciała?
Media obiegła wiadomość o tym, że Joanna Scheuring-Wielgus zostanie wiceministrą kultury w nowym rządzie Donalda Tuska. Jak się okazuje, spotkało się to także z poważną reakcją bliskiego otoczenia posłanki Nowej Lewicy. Jej sąsiedzi zdecydowali się na pozostawienie na drzwiach bloku specjalnej wiadomości
Donald Tusk wygłosił 12 grudnia w Sejmie swoje exposé. Przemówienie nowego premiera trwało 124 minuty. Chwilę po jego zakończeniu, głos w imieniu Prawa i Sprawiedliwości zabrał Mariusz Błaszczak, który w ostrych słowach odpowiedział nowemu premierowi.
Wtorkowe posiedzenie Sejmu wyraźnie zapadnie w pamięć Polakom. Przy mównicy stanął Donald Tusk, wybrany przez większość na premiera i rozpoczął swoje exposé. W pewnym momencie doszło do zaskakującego zdarzenia, a w rękach Tuska znalazła się tajemnicza karteczka.
Dzisiejsze obrady sejmu miało rozpocząć exposé Donalda Tuska. Przedtem jednak na mównicę wszedł Antoni Macierewicz, który miał do zebranych wyjątkową prośbę. Nagle cała sala wstała z miejsc.
Premier Donald Tusk przedstawił nazwiska, jakie znajdą się w nowej radzie ministrów. Do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wpłynęło oficjalne pismo. Znamy ostateczny skład przyszłego rządu.
Małgorzata i Donald Tuskowie już od lat uchodzą za zgrane i szczęśliwe małżeństwo. Nie wszyscy jednak wiedzą, że niewiele brakowało, a doszłoby do rozstania pomiędzy nimi. W grę wchodzić miał inny mężczyzna.