Goniec.pl
tadeusz-rydzyk-zbiera-pieniadze

East News AGENCJA SE

Tadeusz Rydzyk wyciąga ręce po pieniądze. Apeluje do wiernych

8 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W związku ze zbliżającą się wielkimi krokami pielgrzymką na Jasną Górę Tadeusz Rydzyk przypomniał o tym znaczącym wydarzeniu, które rozpocznie się już w najbliższy weekend. Dyrektor i założyciel Radia Maryja zaapelował przy okazji do wiernych, by wpłacili ofiarę na rzecz katolickiej rozgłośni oraz Telewizji Trwam.

Zapowiadając pielgrzymkę na Jasną Górę, Tadeusz Rydzyk przypomniał wiernym o możliwości „złożenia ofiary”, która zostanie przeznaczona Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Redemptorysta wspomniał o przekazywaniu „symbolicznych róż” w niewielkich kopertach.

Sejm

Awantura w Sejmie. Posłanka zasłoniła Jarosława Kaczyńskiego własnym ciałem

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymka, o której mówił do radiosłuchaczy Tadeusz Rydzyk, rozpocznie się już w sobotę 10 lipca. O godzinie 17:30 pielgrzymi będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu, którego zakończenie zaplanowano na niedzielę 11 lipca, na godzinę 15:00. W Częstochowie odbędzie się koncert.

Tadeusz Rydzyk przypomina o pielgrzymce i ofiarach

Głośno zapowiadana przez Tadeusza Rydzyka pielgrzymka to wielkie wydarzenie dla wielu wiernych. W najbliższą sobotę katolicy po raz 30. wyruszą w kierunku Jasnej Góry. W weekend zgromadzeni będą mogli nie tylko uczestniczyć w mszach świętych, ale również koncercie i Apelu Jasnogórskim.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Dyrektor i założyciel Radia Maryja tuż przed tym przypomniał wiernym, jak powinni się przygotować do pielgrzymki. Redemptorysta zaapelował do radiosłuchaczy, by nie zapomnieli o spowiedzi przed wyjazdem do Częstochowy. Poprosił też o zabranie takich rzeczy jak lekarstwa oraz pożywienie.

Zakonnik wspomniał również o miesięczniku „W naszej rodzinie”, który pielgrzymi będą mogli kupić na Jasnej Górze. Prasa ma wspierać ewangelizację rodziny i bliskich, jak zaznaczył ojciec Rydzyk. Zasugerował też, by wierni wpłacili ofiarę na rzecz Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Toruński duchowny skorzystał z okazji, by poprosić o „ofiarę na Radio Maryja i Telewizję Trwam”. Jak przekazał, wierni mogą składać „symboliczne róże” w niewielkich kopertach, na których będzie widniało nazwisko oraz adres darczyńcy. Dzięki temu instytucje będą mogły „podziękować i potwierdzić otrzymanie daru” hojnym osobom.

Przyszłość Tadeusza Rydzyka

Niedawno w mediach wybuchła burza po tym, jak pojawiły się pogłoski o ewentualnej emeryturze Tadeusza Rydzyka. Z artykułu, który został opublikowany w „Polityce”, wynikało, że przełożeni redemptorysty zasugerowali, by zakonnik zrezygnował z funkcji kierowniczej w Radiu Maryja ze względu na swój wiek.

Spekulacje wydawały się poważne. Odniósł się do nich między innymi kojarzony z konserwatystami i katolikami dziennikarz Tomasz Terlikowski. Autor zauważył, że jeśli taka prośba rzeczywiście wyszła od przełożonych dyrektora Radia Maryja, to toruński zakonnik najprawdopodobniej ją wypełni, by nie łamać ślubów posłuszeństwa.

Wreszcie do tych głosów odniósł się sam Tadeusz Rydzyk, który rozwiał wszelkie wątpliwości. Zaznaczył, że na razie nie zastanawia się nad emeryturą. Dodał również, że ma jeszcze wiele planów związanych z katolicką rozgłośnią.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje Władysław Lisewski

  • Joanna Racewicz zabrała głos ws. tragicznego wypadku pod Stalową Wolą

  • IMGW: Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: naTemat.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Decathlon prosi klientów o zwrot jednego z produktów. Producent ogłosił potencjalne ryzyko

Czytaj więcej >

Wiadomości

W całej Polsce odbędą się protesty w obronie TVN

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszedł do kościoła w czapce. Teraz ścigają go za obrazę uczuć religijnych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wrocław: kierowca wjechał w ekipę sprzątającą po poprzednim wypadku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Anna Kornecka zdymisjonowana. Krytykowała Polski Ład

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rodzina Basi zdradziła jej ostatnie słowa przed tragiczną śmiercią

Czytaj więcej >