Goniec.pl > Życie > Świadkową miała być przyjaciółka panny młodej. Gdy usłyszała wymagania, nie mogła uwierzyć
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 28.05.2023 08:17

Świadkową miała być przyjaciółka panny młodej. Gdy usłyszała wymagania, nie mogła uwierzyć

panna młoda biała suknia pan młody ślub
Unsplash.com/Євгенія Височина

Świadkowa nie ma łatwego zadania. Szczególnie kiedy panna młoda ma szereg wymagań, a pieniądze znikają z portfela w ekspresowym tempie. Okazuje się jednak, że niektóre przyszłe żony mają wypaczone spojrzenie na stwierdzenie “dobra zabawa”. Pani Anna opowiedziała o tym, jak potraktowała ją przyjaciółka. Nie była jedyna.

Panna młoda poprosiła przyjaciółkę o bycie świadkową, teraz nie rozmawiają

Bycie świadkową na ślubie to ogromny zaszczyt. Funkcję tę sprawują przeważnie osoby najważniejsze dla pary młodej. Nie inaczej było w przypadku pani Anny, która opowiedziała o swojej przykrej historii portalowi wp.pl.

Panna młoda była przyjaciółką pani Anny. Kobiety siedziały nawet w szkolnej ławce, więc wybór świadkowej nie należał do trudnych. Niestety jedno zachowanie zaważyło na tym, że dziś przyjaciółki nie mają ze sobą żadnego kontaktu. Ślub okazał się niespodziewanym gwoździem do trumny ich znajomości.

Polsat Superhit Festiwal 2023. Michał Szpak zaskoczył Polaków. Ten występ przejdzie do historii

Ciąża świadkowej okazała się dla panny młodej problemem

Pani Anna bardzo cieszyła się z możliwości towarzyszenia przyjaciółce w tak ważnym dniu. Panna młoda poprosiła przyjaciółkę o bycie świadkową i nie mogła nie być świadoma jednego ważnego szczegółu. Dobrze wiedziała w jakim stanie znajduje się kobieta.

- Prosząc, żebym została jej świadkową wiedziała, że będę wtedy w zaawansowanej ciąży - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską niedoszła świadkowa. Niedługo po tej prośbie kobiety spotkały się, a wtedy panna młoda wypaliła absurdalnym stwierdzeniem.

Panna młoda doszła do wniosku, że nie bierze pod uwagę, że świadkowa nie będzie pić alkoholu na weselu. - Spotkała się ze mną i wprost powiedziała, że nie chce świadkowej, która nawet za jej zdrowie nie wypije - wyznała kobieta. Wskazała, że panna młoda mogła ubrać te słowa w inny sposób i zapewne sytuacja skończyłaby się łagodniej.

Panna młoda zmieniła świadkową na taką, która może pić alkohol

Ujawnienie, że bycie świadkową jest bezpośrednio wiązane z wymaganiem picia alkoholu, jakby nie było innych sposobów na dobrą zabawę, wywołało lawinę. Panna młoda i przyjaciółka w ciąży nie mogły już tak samo na siebie patrzeć. 

Panna młoda postanowiła zmienić świadkową, a to bardzo dotknęło panią Annę. - Gdyby jeszcze powiedziała, że przemyślała sprawę i martwi się o moje zdrowie, czy poradzę sobie z obowiązkami wynikającymi z tej funkcji, może byłoby inaczej - powiedziała kobieta. To był dla nich koniec. Panna młoda rozpoczęła z ukochanym nowe życie, ale straciła przyjaciółkę. Kobiety nie utrzymują już żadnego kontaktu.

Źródło: wp.pl

Tagi: ślub