Goniec.pl
kobieta straciła zęby

Fot. Wikimedia Guillaume.G CC BY-SA 4.0 (zdjęcie ilustracyjne)

Staruszka chciała pomóc synowi. Padła ofiarą oszustów

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Mieszkająca w Lublinie kobieta chciała pomóc swojemu synowi. Seniorka padłą ofiarą oszustów, którzy wyłudzili od niej blisko ćwierć miliona złotych. Starsza pani straciła nawet swoje złote zęby. Policja rozpoczęła już śledztwo w

Jak tylko pojawiła się potrzeba, mieszkająca w Lublinie kobieta nie zawahała się, chcąc pomóc swojemu synowi. Seniorka dowiedziała się, że jej dziecko znalazło się w trudnej sytuacji i konieczne jest przekazanie dużej ilości środków finansowych. Niestety wszystko okazało się oszustwem.

82-letnia kobieta w piątek 16 kwietnia otrzymała telefon, który zakłócił jej spokój. Ze słuchawki odezwała się osoba, która podała się za jej syna. Seniorka mieszkająca w Lublinie w dobrej wierze przekazała kosztowności oraz pieniądze warte łącznie niemal 250 tysięcy złotych. Niestety została oszukana.

Kobieta chciała pomóc synowi

Gdy w piątkowy wieczór 82-letnia kobieta odebrała telefon stacjonarny, usłyszała, że jej syn wpadł w bardzo poważne tarapaty. Osoba, która podawała się za jej dziecko, zaznaczyła, że pilnie potrzebuje pomocy finansowej.

Oszust wymyślił całą historię, według której spowodował wypadek i został zatrzymany przez policję. Mężczyzna stwierdził, że zgodził się współpracować z funkcjonariuszami, ale musi wpłacić pieniądze na kaucję.

[EMBED-243]

Wreszcie seniorka z Lublina usłyszała prośbę o przygotowanie całych oszczędności. Zgromadzone pieniądze oraz kosztowności miały zostać odebrane przez policjanta, który miał zgłosić się do 82-latki, jak poinformował komisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Jak się okazało, starsza pani nie wyczuła, że ma do czynienia z naciągaczami. Seniorka przygotowała swój majątek i oddała go w ręce oszustów.

Kobieta straciła fortunę, myśląc, że pomaga synowi

Z relacji komisarza Kamila Gołębiowskiego z lubelskiej policji wynika, że kobieta łącznie oddała oszustom pieniądze oraz kosztowności, których wartość łącznie oszacowano na niemal 250 tysięcy złotych.

Naciągacze weszli w posiadanie 40 tysięcy dolarów i kilkudziesięciu złotych monet. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję 82-latka oddała oszustom nawet 5 złotych zębów.

Po zgłoszeniu przestępstwa policja rozpoczęła już śledztwo w tej sprawie. Komisarz Kamil Gołębiowski zaapelował do społeczeństwa o dużą ostrożność w sytuacjach, w których otrzymujemy prośbę o przekazywanie pieniędzy.

Policjant podkreślił, że oszuści często podają się za osoby pracujące w służbach mundurowych. Zaznaczył, że w takich sytuacjach konieczne jest zachowanie zdrowego rozsądku i niepodejmowanie pochopnych decyzji. To może grozić utratą majątku życia.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Kontrola sanepidu w hotelu Tadeusza Rydzyka. Są wyniki

  • Nie żyje aktorka Ewa Wawrzoń

  • Prof. Parczewski twierdzi, że nie ma sensu nosić maseczek na zewnątrz

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >