Goniec.pl

kpp Kędzierzyn Koźle

Śmiertelny wypadek w Zakrzowie. Zginęły dwie osoby, w tym 6-letnia dziewczynka

25 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Zakrzów. Śmiertelny wypadek samochodowy z udziałem zaledwie 6-letniej dziewczynki. Zginęło dziecko oraz 35-letnia kobieta siedząca za kierownicą. Policja poinformowała, że zna już wstępne przyczyny tragedii.

Dramat w Zakrzowie w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. W wyniku tragicznego wypadku zginęło dziecko. Ratownicy byli bezradni.

Do zdarzenia z udziałem volkswagena doszło w piątek około godziny 9 rano. Wszystko zdarzyło się na fragmencie drogi krajowej numer 45 między Polską Cerekwią a Zakrzowem.

Zakrzów: śmiertelny wypadek z udziałem 6-letniej dziewczynki

Zdjęcia z wypadku pod Zakrzowem udostępnione przez policję mrożą krew w żyłach. Chociaż pozornie brak w nich drastycznych elementów to fakt porzucenia obok rozbitego volkswagena dwóch fotelików dziecięcych sprawia, że świadkowie wstrzymali oddech.

Ciemny samochód zatrzymał się dopiero na polu sąsiadującym z drogą, gdzie doszło do wypadku. Lokalny serwis prostozopolskiego.pl przekazał, że o życie 6-letniej dziewczynki siedzącej w pojeździe walczyło dwóch mężczyzn.

Świadkowie podjęli próbę reanimacji i zawiadomili służby. - Niestety, w wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła podróżująca z kobietą 6-letnia dziewczynka - podała policja z Kędzierzyna-Koźla.

Zginęła także 35-letnia kobieta

W śmiertelnym wypadku brało udział tylko jedno auto, jednak zarówno 6-latka, jak i 35-letnia kobieta nie wyszły z niego cało. Obie ofiary poniosły śmierć i ratownicy wezwani na miejsce nie byli w stanie wygrać walki o ich życie.

6-latka zginęła w wypadku pod Zakrzowem. Fot.: Policja Kędzierzyn-Koźle
6-latka zginęła w wypadku pod Zakrzowem. Fot.: Policja Kędzierzyn-Koźle

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 35-letnia kobieta jadąca osobowym VW w kierunku Opola straciła panowanie nad pojazdem. Samochód wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo - przekazała policja.

Na czas pracy śledczych zbierających dowody droga została częściowo zablokowana i kierowcy musieli liczyć się z ruchem wahadłowym. Policjanci i prokurator zakończyli pracę o 11:30 i przywrócony został normalny ruch.

Policja apeluje o rozwagę

W wypadku pod Zakrzowem nie musiała zginąć ani 6-letnia dziewczynka, ani 35-latka siedząca za kierownicą. Zawsze warto dojechać spóźnionym, niż nie dojechać wcale i w myśl tej zasady policjant wystosowali apel.

- Poza obszarem zabudowanym dozwolona prędkość wynosi 90 km/h. Pamiętajcie, że droga hamowania i czas reakcji przy takiej prędkości znacznie się wydłużają - wyjaśnili policjanci z Kędzierzyna-Koźla. Ostrożność na drodze może uratować życie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Fryzjerka otrzymała 304 tys. zł zasiłku. ZUS chciał ją pozbawić tej kwoty, ale przedsiębiorczyni wygrała w sądzie
Czytaj więcej >

Polska

Otrzymała do zapłaty podatek od nieruchomości i załamała ręce. Polacy nie mogą uwierzyć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przed nami dynamiczne dni w pogodzie. Najpierw burze, później eksplozja ciepła
Czytaj więcej >

Wiadomości

Bydgoszcz. Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]