Goniec.pl
Lidl zaskoczył klientów

Google Street View Lidl, Ozimska 184, Opole

Sieć Lidl otworzyła swój pierwszy outlet w Polsce

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Sieć dyskontów Lidl zaskoczyła klientów i otworzyła swój pierwszy w Polsce outlet, którego adres do tej pory trzymany był w tajemnicy. W markecie dostępne są wyłącznie produkty w wyprzedażowych cenach, a klienci już ruszyli na

Outlet Lidla otwarto już w połowie marca tego roku, jednak jego lokalizacja dopiero teraz wyszła na jaw. Dziennikarze „Business Insider Polska” odkryli, że wyprzedażowy market popularnej sieci dyskontów znajduje się w Opolu.

Sieć Lidl otworzyła swój pierwszy outlet w Polsce

Wyjątkowy sklep znajduje się przy ul. Ozimskiej 184 w Opolu. Outlet zorganizowano w lokalu, który do tej pory zajmował tradycyjny dyskont sieci. Market natomiast przeniesiono do większej placówki, która znajduje się naprzeciwko.

Lokalizację outletu, która do tej pory pozostawała tajemnicą, ujawnili dziennikarze „Business Insider Polska”. Redakcja serwisu uzyskała potwierdzenie swoich domysłów od przedstawicielki sieci popularnych dyskontów.

– W połowie marca otworzyliśmy w Opolu sklep typu outlet. Jest to rozwiązanie testowe i jednocześnie pierwszy obiekt tego typu – przekazała Aleksandra Robaszkiewicz, head of communications w Lidl Polska.

Jak dodała Aleksandra Robaszkiewicz, wszystkie artykuły oferowane w outlecie są w pełni wartościowe, ponieważ stanowią końcówki serii. Produkty te są objęte takimi samymi zasadami kupna i zwrotu, jak w przypadku regularnych sklepów  sieci.

W swoim outlecie Lidl nie oferuje produktów spożywczych. Klienci mogą jednak w okazyjnych cenach kupić odzież i obuwie, sprzęty RTV i AGD, a także dekoracje, meble czy akcesoria domowe. Największe rabaty sięgają nawet 80 proc., co na pewno przyciągnie wielbicieli promocji.

Outlet sieci Lidl w Opolu został uruchomiony w celach testowych, a przedstawiciele firmy nie zdradzili, czy spełnił ich założenia. Na razie nie wiadomo więc, czy w Polsce powstanie więcej sklepów wyprzedażowych sieci. 

Wcześniej na uruchomienie podobnych sklepów zdecydowała się sieć Biedronka. Firma Jeronimo Martins uruchomiła już 19 marketów wyprzedażowych w Polsce, które działają pod nazwą Towaroteka. Pierwszy powstał w Poznaniu w 2018 roku.

– Outlet Biedronki to zupełnie nowa propozycja dla klientów zarówno indywidualnych jak i hurtowych. [...] Dzięki takiej formie sprzedaży niskie ceny, z których znana jest Biedronka, będą jeszcze bardziej atrakcyjne – mówi Jakub Klimczak, starszy manager sprzedaży w sieci Biedronka odpowiedzialny za sklepy w tym regionie – tłumaczył Jakub Klimczak, starszy manager sprzedaży w sieci Biedronka, cytowany przez serwis dlahandlu.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Wnuczek wyrzucił swoją babcię przez balkon. Kobieta zmarła, wszystko zarejestrowała kamera

  • Policjanci odkryli fabrykę narkotyków w zakładzie pogrzebowym w Ostródzie

  • Przykre sceny w szpitalu tymczasowym w Poznaniu. Zmarło 6 osób, gdy zabrakło tlenu

Monika Majko

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >