Goniec.pl

Jan Bielecki/East News

Seria samobójstw w Złotych Tarasach. W galerii pojawiły się nowe zabezpieczenia

5 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Warszawskie centrum handlowe Złote Tarasy wprowadziło duże zmiany po serii samobójstw, jakie miały miejsce pod koniec zeszłego roku. Na terenie galerii pojawiły się niedawno siatki zabezpieczające, które mają skutecznie zapobiec kolejnym tragediom.

Seria nieszczęśliwych zdarzeń, jakie pod koniec 2021 roku wydarzyły się w centrum handlowym Złote Tarasy, wstrząsnęła całą Polską . Na oczach tłumów dramatyczną próbę odebrania sobie życia podjęły trzy osoby. W dwóch przypadkach, niestety, się to udało.

Warszawska galeria wprowadza nowe zabezpieczenia

Po tragicznych wydarzeniach z przełomu października i listopada dyrekcja centrum zapowiedziała wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa. Bardzo szybko zwiększono więc liczbę pracowników ochrony obiektu, wzmożono monitoring i przeszkolono pracowników tak, by zachowywali szczególną uwagę na dziwnie zachowujących się klientów. W specjalnym oświadczeniu władze galerii zapewniały, że barierki oraz ruchome schody spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa, jednak mimo tego podjęto decyzję o wzmocnieniu zabezpieczeń tak, aby podobne tragedie nie zdarzały się w przyszłości.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Ponadto, informowano, że trwają prace nad "wieloaspektowymi działaniami techniczno-konstruktorskimi, które mają zostać wdrożone tak szybko, jak to tylko możliwe". Wiele osób zastanawiało się więc, co jeszcze wymyśli zarząd Złotych Tarasów, aż kilka dni temu na terenie centrum pojawiły się specjalne siatki, które uniemożliwiają już zeskoczenie z najwyższych pięter na niższe poziomy. Dzięki temu klienci sklepu mogą czuć się pewniej i - co najważniejsze - bezpieczniej.

Goniec.pl
Goniec.pl
Goniec.pl
Goniec.pl
Goniec.pl
Goniec.pl

Seria tragedii w Złotych Tarasach

Siatki rozwieszone zostały m.in. w miejscu, gdzie 28 października doszło do pierwszego, tragicznego zdarzenia. Wówczas 40-letni mężczyzna spadł z wysokości ponad 12 metrów. W toku śledztwa okazało się, że był to obywatel Niemiec, który targnął się na swoje życie.

Kilka dni później śmierć na miejscu poniosła 46-letnia kobieta, która zeskoczyła z poziomu +4 na poziom -1. Z kolei w połowie listopada udało się uratować 43-latkę, która chciała przeskoczyć przez barierki, na szczęście tan dramatyczny krok udaremnili zaniepokojeni jej zachowaniem świadkowie zdarzenia.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Majątek abp. Głódzia powala. Ukarany przez Watykan duchowny żyje w pałacu
Czytaj więcej >

Polska

Z trumny w zakładzie pogrzebowym nagle rozległ się kaszel. Niebywałe, co się stało
Czytaj więcej >

Polska

Śląskie: Tragedia na drodze, w osobówkę uderzył tir. 34-latka nie udało się uratować
Czytaj więcej >

Polska

Zuchwała kradzież po niedzielnej mszy. Złodziej nie miał żadnych skrupułów
Czytaj więcej >

Polska

Dusił własne dziecko, matka się przyglądała. Nowe, wstrząsające fakty w sprawie
Czytaj więcej >

Polska

Donald Tusk przeszedł na wcześniejszą emeryturę. W PiS zawrzało
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]