Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Senegal: Zderzenie dwóch autokarów. Nie żyje 38 osób, 87 zostało rannych
Jakub Franek
Jakub Franek 08.01.2023 15:18

Senegal: Zderzenie dwóch autokarów. Nie żyje 38 osób, 87 zostało rannych

Fl84-KMXkAAhyDQ
twitter.com/salifsakhanokho/

Tragedia w centralnym Senegalu. W wyniku zderzenia dwóch autokarów śmierć poniosło co najmniej 38 osób, 87 zostało rannych. Prezydent kraju ogłosił żałobę narodową, która ma uczcić pamięć zmarłych.

Tragiczny wypadek

Zdarzenie miało miejsce 8 stycznia bieżącego roku niedaleko miasta Kaffrine w środkowym Senegalu. O godzinie 4.15 czasu lokalnego na senegalskiej drodze krajowej nr 1 doszło do zderzenia czołowego dwóch autobusów dalekobieżnych.

125 osób zostało poszkodowanych, co najmniej 38 zmarło. Wszyscy ranni zostali ewakuowani do szpitali w pobliskim mieście, większość z nich walczy o życie. Agencja prasowa AFP jako powody tragedii wskazuje zły stan dróg, kiepski standard sprawności pojazdów i brak zdyscyplinowania kierowców kraju.

Prezydent ogłasza żałobę

Do wypadku odniósł się również Maky Sall, obecny prezydent Senegalu. Na swoim profilu w serwisie twitter.com mówi o co najmniej 40 ofiarach zdarzenia. Składa również kondolencje rodzinom ofiar i ogłasza żałobę narodową:

- W związku z dzisiejszym tragicznym wypadkiem w miejscowości Gibi, w którym śmierć poniosło 40 osób, zadecydowałem o ogłoszeniu 3-dniowej żałoby narodowej, od 9 stycznia. W tym samym terminie zbierze się międzyresortowa komisja mająca na celu podjęcie zdecydowanych działań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego i transportu publicznego. - deklaruje w mediach społecznościowych.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: radioZET.pl, twitter.com [tłumaczenie goniec.pl]