Goniec.pl
PHOTO ARTUR BARBAROWSKI / SE / EAST NEWS KRAKOW POLICJANCI Z RUCHU DROGOWEGO KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W KRAKOWIE RAZEM Z ITD I INSPEKTORAMI Z URZEDU MARSZALKOWSKIEGO I SKARBOWEGO PRZEPROWADZILI SZEROKO ZAKROJONE DZIALANIA MAJACE NA CELU UJAWNIENIE NIEPRAWIDLOWOSCI W FUNKCJONOWANIU PRZEWOZNIKOW TYPU BUS N/Z KONTROLE BUSOW 19 / 10 / 2010 POLICJA UKS ITD UM BUS BUSIARZE PRZEWOZNIK GRZYWNA MANDAT STAN TECHNICZNY AUTO SAMOCHOD POJAZD wszystkie zdjecia na http://agencja.se.com.pl

ARTUR BARBAROWSKI/East News

Rząd już wyszykował wyższe kary dla kierowców. Minister podał daty

16 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

"Rzeczpospolita" napisała dzisiaj, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało już przepisy zaostrzające kary za nieprzepisową jazdę. Kierowcy mają się czego bać, bo projekt miał już trafić do Sejmu.

Przepisy mają się zaostrzyć od grudnia bieżącego roku. Za spowodowanie potężnej kolizji drogowej będziemy mogli dostać nawet 15 pkt karnych, teraz jest to maksymalnie 10 - donosi gazeta.

15 punktów karnych dostaniemy również za jazdę pod wpływem używek, ucieczkę przed kontrolą czy wyprzedzanie na pasach.

Piesi będą bardziej chronieni również przez zaostrzenie przepisu dotyczącego wymijania samochodu, który zatrzymał się, aby ich przepuścić. Podwyższenie kar nie ominie także kierowców przekraczających prędkość w terenie zabudowanym. Tutaj także mówimy o 15 punktach karnych.

Kary w punktach wzrosną, limit punktów zostaje

"Rzeczpospolita" powołując się na słowa ministra MSWiA, informuje także o limitach punktów. Tutaj sytuacja nie ulegnie zmianie i kierowca nadal będzie miał pulę 24 punktów karnych. W przypadku kierowców mniej doświadczonych limit nadal zostaje na poziomie 20 punktów.

Zwiększone kary w punktach przy zachowaniu starego limitu, to jednak nie wszystko. Dużo trudniej będzie swoje punkty także skasować. Punkty mają być bowiem kasowane dopiero dwa lata po zapałacie grzywny.

Kto to powiedział: Kukiz czy Kaczyński? Prawidłowa odpowiedź na szóste pytanie każdego wprawia w osłupienie

Pytanie 1 z 6

O Antonim Macierewiczu: "Jak na razie ten minister to chyba jeden z najlepszych ministrów, jakich pamiętam od '89 roku"

Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Janusz Cieszyński

Pieniądze

Jest projekt zmian w prawie. Państwo chce przejmować niewykorzystane środki z telefonicznych kart prepaid

Czytaj więcej >
Spis powszechny

Pieniądze

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 kończy się 30 września

Czytaj więcej >
Credit Agricole

Pieniądze

Awaria w Credit Agricole. Klienci płacą dwukrotnie za to samo, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >

Pieniądze

Wielu Polaków dostaje listy z wezwaniem do zapłaty. To nie oszustwo, masz zaledwie tydzień

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Pieniądze

Mateusz Morawiecki dostał list od seniorów. Są zaniepokojeni rozwiązaniami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 06.07.2020. Prezydent Andrzej Duda podpisal projekt zmiany Konstytucji RP, dotyczacy zakazu adopcji dzieci przez pary jednoplciowie.

Pieniądze

Opłata za śmieci uregulowana. Prezydent podpisał dokument

Czytaj więcej >