Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ruch w Łodzi został niemal całkowicie sparaliżowany przez nagły atak zimy
Monika Majko
Monika Majko 20.12.2021 20:53

Ruch w Łodzi został niemal całkowicie sparaliżowany przez nagły atak zimy

lodz
Facebook.com Lubuscy Łowcy Burz

W połowie grudnia do Polski w końcu dotarła długo oczekiwana przez wielu Polaków zima. Skutki silnych opadów śniegu i wahań temperatury są jednak opłakane. W łodzi marznące opady niemal całkowicie sparaliżowały ruch w mieście. Do sieci trafiło szokujące nagranie z jednej z łódzkich ulic.

Dzisiaj rano informowaliśmy o ostrzeżeniach przed opadami śniegu i oblodzeniem, wydanych przez specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W wielu rejonach Polski wystąpiły obfite opady śniegu oraz marznącego deszczu, które spowodowały silne oblodzenie dróg.

Marznące opady deszczu sparaliżowały ruch drogowy w Łodzi

Tak było m.in. w Łodzi, gdzie marznące opady deszczu sprawiły, że na miejskich drogach pojawiła się tzw. szklanka. Oblodzone jezdnie uniemożliwiły kierowcom normalne poruszanie się po mieście i spowodowały wiele groźnych sytuacji.

Nagranie z jednej z łódzkich dróg zostało opublikowane na profilu facebookowym Lubuskich Łowców Burz. Autorem filmu jest Maciej Kacprzak. Mężczyzna znajdował się w samochodzie jadącym za autobusem, który niemal całkowicie stracił przyczepność na jezdni i nie był w stanie kontynuować jazdy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Łódź kompletnie sparaliżowana po marznących opadach!! Wszystkie ulice pokryte są taflą lodu, a samochody, ciężarówki i autobusy ślizgają się jak po lodowisku - przekazali przedstawiciele Lubuskich Łowców Burz.

Co więcej, są już pierwsze ofiary trudnych warunków pogodowych. W niedzielę przed północą w miejscowości Makowiska (woj. łódzkie) samochód osobowy wjechał w grupę ludzi stojących przy drodze. Jedna z nich zginęła, trzy zostały ranne.

Również w niedzielę zginęła kolejna osoba w wypadku dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na autostradzie A2 między węzłami Skierniewice i Łowicz (Łódzkie). Dwie osoby zostały ranne. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-12-20/lodzkie-samochod-wjechal-w-grupe-osob-stojacych-przy-drodze-jedna-osoba-zginela/

Internauci byli przerażeni nagraniem z Łodzi

Na nagraniu widać jezdnię, którą całkowicie pokrywa gruba warstwa lodu. W takich okolicznościach należy zachować szczególną ostrożność na drodze, a najlepiej zrezygnować z jazdy samochodem, jeśli nie jest to konieczne.

- Nie jestem wybitnym kierowcą więc... moje auto bym postawiła na najbliższym poboczu i poszła pieszo - skomentowała post Lubuskich Łowców Burz jedna z internautek. - Robi wrażenie - dodał kolejny użytkownik Facebooka.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: Goniec.pl