NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > RMF FM: znany polski multimilioner miał trafić do szpitala i miał być reanimowany
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 30.09.2023 18:41

RMF FM: znany polski multimilioner miał trafić do szpitala i miał być reanimowany

karetka stadion
(zdjęcie ilustracyjne) TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Janusz Filipiak, właściciel klubu piłkarskiego Cracovia i jeden z najbogatszych Polaków ma znajdować się w stanie krytycznym. RMF FM przekazało, iż multimilioner miał być reanimowany.

Jeden z najbogatszych Polaków trafił do szpitala

Niepokojące doniesienia na temat stanu zdrowia Janusza Filipiaka. Mecz Cracovii znalazł się w cieniu informacji o losie właściciela klubu piłkarskiego, który w sobotę 30 września stawił czoła ŁKS Łódź.

RMF FM przekazał, iż Janusz Filipiak trafił do szpitala. Jeden z najbogatszych Polaków ma znajdować się w stanie krytycznym.

Świadek wypadku na autostradzie A1 zabrał głos. BMW mijało ich chwilę przed tragedią

Janusz Filipiak trafił do szpitala

Kibice Cracovii jako pierwsi poinformowali o tym, iż mieli być naocznymi świadkami, jak ratownicy reanimowali Janusza Filipiaka. Multimilioner miał być ratowany w jednym z podkrakowskich sklepów spożywczych.

- Potwierdzone. Profesor w szpitalu - napisał w mediach społecznościowych Artur Fortuna, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Piłki Nożnej. Co jeszcze wiadomo na temat stanu zdrowia Janusza Filipiaka?

janusz-filipiak-cracovia.jpg
screen x.pl

Nieoficjalne: właściciel Cracovii jest w stanie ciężkim

Zgodnie z ustaleniami reporterów RMF FM, Janusz Filipiak ma znajdować się pod opieką lekarzy ze Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Jakubowskiego. Ani Comarch, której właścicielem jest Janusz Filipiak, ani Cracovia nie chcieli komentować w rozmowie z Faktem stanu zdrowia multimilionera. Niemniej Fakt dotarł do nieoficjalnych ustaleń, które wskazują, iż pracownicy jednej z tych firm otrzymali już potwierdzenie dotyczące tego, w jakim stanie jest Janusz Filipiak. 

Kim jest Janusz Filipiak? Poza byciem właścicielem klubu piłkarskiego Cracovia, biznesmen może pochwalić się majątkiem wycenianym na około 650 milionów złotych. 71-latem w 2021 r. znalazł się na liście stu najbogatszych Polaków.

Źródlo: rmf fm, fakt