Goniec.pl > Wiadomości > Przypadkowe odkrycie w Gliwicach. Nastolatkowie znaleźli ciało mężczyzny, zaroiło się od służb
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 02.06.2023 16:13

Przypadkowe odkrycie w Gliwicach. Nastolatkowie znaleźli ciało mężczyzny, zaroiło się od służb

Radiowóz, policja
Polska Policja

Makabryczne odkrycie w Gliwicach. Na terenie opuszczonej wieży ciśnień w pobliżu ul. Szarej grupa nastolatków przypadkowo natrafiła na ciało. Na miejsce zdarzenia przybyły służby policyjne oraz prokurator.

Porażające odkrycie w Gliwicach. Nastolatkowie znaleźli ciało mężczyzny

Zgłoszenie w tej tragicznej sprawie dotarło do służb po północy 1 czerwca. W opuszczonej wieży ciśnień, niedaleko ul. Szarej, na terenie byłej Huty 1-go Maja w Gliwicach, nastolatkowie natrafili na ciało. Na miejsce przybyły służby policyjne oraz prokurator.

Jak przekazał dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, grupa młodzieży dostała się do wnętrza zamkniętej wieży ciśnień, wspinając na wysokość pierwszego piętra. Gdy nastolatkowie weszli do środka, zmierzyli się z makabrycznym widokiem. Kilka metrów poniżej zobaczyli ludzkie zwłoki. Przerażeni mieli opuścić budowlę i zawiadomili policję.

Ewa Błaszczyk przekazała świetne nowiny o córce w śpiączce. Długo na to czekała

Konieczna będzie sekcja zwłok

Oprócz funkcjonariuszy policji na miejsce przyjechała także straż pożarna. Funkcjonariusze wykuli otwór w ścianie. W ten sposób umożliwili firmie pogrzebowej wyniesienie zwłok. -Przeprowadzono szczegółowe oględziny. Zwłoki zabezpieczono do dyspozycji prokuratury, a sekcja zwłok wykaże przyczyny śmierci - przekazali policjanci w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej.

Podano rysopis zmarłego mężczyzny

Służby podały rysopis zmarłego. Być może ktoś skojarzy te szczegóły i pomoże w identyfikacji zwłok. To mężczyzna w wieku około 35-40 lat mający ok. 170 cm wzrostu, o ciemnych krótkich włosach, ubrany w puchowy bezrękawnik, niebieską bluzę, niebieskie jeansy i pomarańczowe buty typu adidas. Według wstępnych ustaleń przyczyną śmierci mężczyzny był upadek z wysokości.

Źródło: KMP w Gliwicach