Goniec.pl
urlop-wkladaja-monete

Unsplash.com/Jesse K. (zdjęcie ilustracyjne)

Przed wyjazdem warto włożyć monetę do zamrażalnika. Pokaże, czy mieliśmy problemy z prądem

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Choć nie jest to popularna praktyka, część osób, które wyjeżdża na urlop, przed opuszczeniem domu wstawia do zamrażalnika szklankę z wodą i monetą. Nie wszyscy wiedzą, że ta praktyka może ocalić zdrowie domowników. Dzięki niej można dowiedzieć się, czy żywność zachowała świeżość i nie było przerw w dostaw prądu.

Biorąc pod uwagę, że urlop to jeden z najważniejszych momentów w roku, większość osób dokładnie planuje swoje wyjazdy. Jeszcze przed opuszczeniem domów warto się upewnić, że wszystko zostało dokładnie zabezpieczone. Należy jednak pamiętać nie tylko o zamknięciu drzwi, ale również sprawdzeniu pozostawionej żywności.

Prawdopodobnie nie ma nie ma rzeczy, która bardziej popsułaby urlop, niż powrót do zdewastowanego i okradzionego przez rabusiów mieszkania. Dlatego większość osób przed wyruszeniem w podróż wielokrotnie sprawdza alarmy, zamki w drzwiach i pozostałe zabezpieczenia.

O czym warto pamiętać, wyruszając na urlop?

Jednak wyjeżdżając na urlop, należy mieć w pamięci nie tylko dokładne zamknięcie mieszkania. Wcześniej dobrze jest też upewnić się, że zostawiamy dom w takim stanie, w jakim chcielibyśmy go zastać po powrocie z dalekiej podróży.

Wczasy to okazja do przynajmniej tygodniowego – czasem i dłuższego – wyjazdu. Dlatego nie można zostawiać produktów spożywczych z krótkim terminem przydatności ani gotowych dań. Choć nie jest to dobre wyjście, należy je wyrzucić – najlepiej oddać – by po powrocie nie czyścić powierzchni pokrytych pleśnią.

teresa lipowska

Sieć obiegły plotki o śmierci Teresy Lipowskiej. Aktorka komentuje

CZYTAJ DALEJ

Inna sprawa z żywnością trzymaną w zamrażalniku. Tam mnóstwo produktów może spokojnie leżeć przez bardzo długi czas bez obaw o to, że stracą na świeżości. Dlatego większość osób ze spokojem wyjeżdża, zostawiając zamrażarki pełne mięsa czy też innych składników.

Jednak tutaj czai się pewne ryzyko. Nigdy nie możemy mieć pewności, że podczas naszej nieobecności nie dojdzie do przerw w dostawie prądu, które spowodują, że przechowywana w zamrażalnikach żywność się rozmrozi.

Przed urlopem umieść szklankę z monetą w zamrażalniku

Dlatego właśnie część osób postanawia przed wyjechaniem na urlop umieścić w zamrażalniku monetę. Dzięki temu trikowi można sprawdzić, czy w trakcie, gdy nie było nas w domu, nie doszło do przerw w dostawie prądu.

Praktyka jest bardzo łatwa. Wystarczy nalać do szklanki wody i ją zamrozić. Następnie na wierchu należy zostawić monetę i z powrotem umieścić naczynie w zamrażarce. Później możemy już wyjechać w spokoju.

Po powrocie urlopowicze mogą sprawdzić, co działo się w zamrażalniku podczas ich nieobecności. Jeśli pozostawiona moneta znajduje się w tym samym miejscu, oznacza to, że nie doszło do przerw w dostawie prądu. W innym przypadku możemy mieć powody do niepokoju.

Warto na koniec pamiętać, że zjedzenie rozmrożonych produktów jak mięso czy lody może skutkować poważnym zatruciem. Wśród najbardziej charakterystycznych objawów pojawiają się wymioty oraz biegunka. Te natomiast mogą prowadzić do odwodnienia i poważniejszego zagrożenia zdrowia.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Wakacje będą skrócone? Wiceminister postawił sprawę jasno, nie ma pola na domysły

  • 37-latka z RPA pobiła rekord świata. Urodziła dziesięcioraczki

  • Nie żyje chłopiec i jego mama. Ruszyła zrzutka na pochówek

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: WP Parenting

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >