Goniec.pl
Mateusz Morawiecki podjął decyzję

East News Piotr Molecki

Premier podjął decyzję w sprawie rodziny policjanta, który zginął na służbie. Dostaną wsparcie

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Mateusz Morawiecki podjął ostateczną decyzję w sprawie rodziny policjanta, który poniósł tragiczną śmierć podczas pełnienia służby. Premier przyznał bliskim funkcjonariusza specjalną dodatkową rentę. Szef rządu podkreślił znaczenie pełnienia obowiązków dla Rzeczypospolitej Polskiej. Państwo nie będzie pomijało zasłużonych.

W rozmowie z portalem Fakt Mateusz Morawiecki odniósł się do tragedii, która spotkała rodzinę młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego. Policjant został zastrzelony na służbie w Raciborzu. 43-latek zmarł we wtorek 4 maja rano podczas kontroli podejrzanie zachowującego się kierowcy.

Sprawą, którą na łamach Faktu poruszył Mateusz Morawiecki, zainteresowała się cała Polska. M**łodszy aspirant Michał Kędzierski chciał przeprowadzić kontrolę drogową kierowcy samochodu osobowego.** Podejrzany miał się dziwnie zachowywać, a wcześniej przebrany był w uniform, który przypominał mundur policyjny.

Mateusz Morawiecki nie zostawi rodziny policjanta samej

Z informacji przekazanych przez Fakty wynika, że Mateusz Morawiecki postanowił przyznać rodzinie tragicznie zmarłego policjanta dodatkową rentę specjalną. Bliscy Michała Kędzierskiego nadal nie mogą wrócić do normalnego życia po tym, jak młodszy aspirant zginął na służbie.

Funkcjonariusz patrolował przy ulicy Chełmońskiego w Raciborzu. Mężczyzna, którego chciał skontrolować, wcześniej miał próbować zatrzymywać inne samochody, mając na sobie uniform przypominający mundur policyjny.

[EMBED-243]

Podejrzany przyciągnął swoją uwagę służb swoim dziwnym zachowaniem, które wskazywało na to, że mógł być pod wpływem środków odurzających. Dopiero później okazało się, że było to mężczyzna, który w przeszłości miał konflikt z prawem.

Radosław Ś. wcześniej był karany za przestępstwa narkotykowe. Jak tylko usłyszał od młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego polecenie okazania dokumentów, doszło do tragedii. Zatrzymany sięgnął po broń i oddał kilka strzałów w kierunku policjanta, trafiając go w pierś.

Rozpoczęła się dramatyczna walka o życie rannego funkcjonariusza, którą stoczyli jego kolega oraz ratownicy medyczni. Niestety Michał Kędzierski zmarł, ponosząc bohaterską śmierć na służbie. Radosław Ś., który próbował uciec, został postrzelony w nogę, następnie skuty kajdankami i zatrzymany.

Mateusz Morawiecki odpowiedział na pytania dziennikarzy

Redakcja portalu Fakt postanowiła zainteresować się losem rodziny zmarłego policjanta. Michał Kędzierski zostawił starszych rodziców, którzy nie będą mogli już liczyć na wsparcie syna. Dziennikarze wysłali do Kancelarii Premiera zapytanie, czy bliscy funkcjonariusza otrzymają jakiekolwiek wsparcie.

W odpowiedzi na zapytanie premier powiadomił o podjęciu decyzji przyznania specjalnej renty rodzinie tragicznie zmarłego mundurowego. Szef rządu podkreślił, że osoby, które służą dla Rzeczypospolitej Polskiej, nigdy nie zostaną zapomniane.

Jak tylko w mediach pojawiła się dramatyczna wiadomość o młodszym aspirancie, który oddał życie na służbie, kondolencje zaczęli przesyłać policjanci z całego kraju. Pogrążeni w żalu funkcjonariusze zaznaczyli, że Michał Kędzierski był przede wszystkim pomocną, uśmiechniętą i życzliwą osobą.

  • Zenek Martyniuk w żałobie. Stracił teściową

  • Ministerstwo zdrowia potwierdziło pierwszy przywilej dla zaszczepionych

  • Widz obraził dziennikarzy TVP Info

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >