Goniec.pl
Premier Mateusz Morawiecki

Facebook.com/kancelaria.premiera

Premier Morawiecki właśnie potwierdził. Będzie nowa wersja 500 plus

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział kontynuację programu "Rodzina 500 plus". Jak zapowiedział wicepremier Jacek Sasin, do prezentacji założeń nowego społeczno-gospodarczego świadczenia ma dojść jeszcze w tym tygodniu.

Sztandarowy program socjalny obecnego rządu ruszył 1 kwietnia 2016 roku, a od 2019 roku pieniądze ze świadczenia „Rodzina 500 plus” przysługują na każde dziecko. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że już wkrótce rząd przedstawi obywatelom nową odsłonę popularnego programu.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe 500 plus

W trakcie wystąpienia podczas konferencji „Coalition Pro Familia” premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że rodzina jest podstawową komórką w społeczeństwie, a rząd pragnie jeszcze wzmocnić jej rolę w życiu społecznym państwa.

- To nie był przypadek, że w roku 2015 zmieniliśmy nazwę z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z tym akcentem podstawowym na rodzinę - tłumaczył szef rządu.

Premier Morawiecki wskazał również, że wprowadzenie programu „Rodzina 500 plus” było „prawdziwym fundamentem i rewolucyjną zmianą”, której dokonano dzięki naprawie systemu finansów publicznych. Jak wskazywał szef rządu, przed 2015 rokiem nie było pieniędzy dla polskich rodzin, ponieważ wcześniejszy rząd nie zadbał o to, by „uszczelnić” system.

Dokonać tego miała jednak partia Prawa i Sprawiedliwości, która rozpoczęła walkę z „patologiami rynku i systemu finansów publicznych”. Te działania miały doprowadzić do realnego wsparcia polskich rodzin, a już niedługo rząd przedstawić ma nową formułę programu „Rodzina 500 plus”.

- Dzięki temu rozpoczęliśmy nasz program, którego kontynuacje przedstawimy za parę dni w ramach prezentowania Polskiego Ładu - przekazał Mateusz Morawiecki.

Zapowiedzi szefa rządu potwierdził także wicepremier Jacek Sasin, który zdradził na antenie radiowej Jedynki, że informacje w tej sprawie mają zostać przekazane już w najbliższą sobotę. Nieoficjalne informacje mówią jednak o rewaloryzacji świadczenia.

Minister finansów Tadeusz Kościński jest zdania, że podwyżka świadczenia nie byłaby dużym obciążeniem dla krajowego budżetu. Z kolei Portal Samorządowy wskazuje, że w zależności od przyjętej metody waloryzacji, wypłata świadczenia mogłaby wzrosnąć nawet do 567 lub 615 zł.

- Jak będziemy dalej te pieniądze pchali w tym kierunku, to te pieniądze wylądują z powrotem na rynku. To bardzo ważne, byśmy w tej chwili nie obcinali ilości pieniędzy, które idą do konsumentów - przekazał w rozmowie z Polsat News minister Kościński.

  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >