Goniec.pl > Wiadomości > Pożar w DPS w Pruszkowie. 11 zastępów straży w akcji
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 23.05.2023 22:30

Pożar w DPS w Pruszkowie. 11 zastępów straży w akcji

Straż pożarna
KW PSP Poznań (zdj. ilustracyjne)

W budynku należącym do Domu Pomocy Społecznej w Pruszkowie wybuchł pożar. Na miejsce natychmiast skierowano 11 zastępów strażackich. Według informacji służb pożar został zlokalizowany i nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych.

Pożar w Pruszkowie

Niebezpiecznie zrobiło się dziś (23.05) w północnej części Pruszkowa (woj. mazowieckie). Na jednej z posesji przy ul. Żbikowskiej doszło do wybuchu pożaru. Jest to tym bardziej niepokojące, że na tym terenie znajduje się Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego.

Zaskakujące zakończenie "Wiadomości" TVP. Michał Adamczyk w ostatniej chwili wydał oświadczenie

Nikt nie ucierpiał w zdarzeniu

Do pożaru natychmiast oddelegowano strażaków. Akcja na szczęście nie była dramatyczna, choć mogło się skończyć tragicznie.

- Na miejsce skierowano 11 zastępów straży pożarnej. Jest to pożar budynku mieszkalno-gospodarczego. Na szczęście budynek nie był zamieszkany, w środku nie przebywały żadne osoby. Pożar został zlokalizowany. Strażacy przystąpili do dogaszania - przekazał cytowany przez TVN24 Karol Kroć ze straży pożarnej w Pruszkowie, dodając, że nie odnotowano osób poszkodowanych.

Syreny było słychać nawet poza granicami Pruszkowa

Mieszkańcy Pruszkowa zgrupowani na Facebooku wymieniają się informacjami. Jeden z użytkowników wyjaśnił, że płonie budynek gospodarczy sióstr zakonnych. Syreny było słychać nie tylko w Pruszkowie, ale także w Piastowie. 

fot. Pruszków - forum mieszkańców gminy/Facebook

Źródło: TVN24, Pruszków - forum mieszkańców gminy/Facebook