Goniec.pl
euro-2020-pozar-stadionu

Pixabay.com/drischdi (zdjęcie ilustracyjne)

Pożar na stadionie Euro 2020. Podjęto decyzję ws. meczu Niemcy-Francja

14 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Na jednym ze stadionów, które biorą udział w Euro 2020, wybuchł pożar. Do zapalenia się instalacji zajmującej się dystrybucją energii elektrycznej doszło na terenie obiektu Allianz Arena w Monachium. Po przyjrzeniu się stratom i sprawdzeniu bezpieczeństwa obiektu organizatorzy potwierdzili, że mecz reprezentacji Niemiec i Francji odbędzie się zgodnie z planem.

Kibice mogą powoli zacząć się zastanawiać, czy Euro 2020 będzie jednym z najbardziej pechowych turniejów piłki nożnej od lat. Najpierw dramat reprezentanta Danii Christiana Eriksena, który zmroził krew w żyła sportowców i dziennikarzy. Później wypadek kibica na stadionie Wembley w Londynie.

Zaczęło się od zatrzymania akcji serca duńskiego piłkarza w sobotę 12 czerwca podczas pierwszej kolejki Euro 2020. Po reanimacji Christian Eriksen odzyskał świadomość i znalazł się w szpitalu. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że sportowiec czuje się już dobrze.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Euro 2020 w cieniu dramatycznych wydarzeń

Do kolejnej niepokojącej sytuacji podczas Euro 2020 doszło w pierwszych minutach meczu Anglii z Chorwacją. Zaraz po pierwszym gwizdku konieczna była interwencja ratowników medycznych, którzy przetransportowali jednego z kibiców ze stadionu Wembley do szpitala.

Z relacji świadków wynika, że fan reprezentacji Anglii spadł z trybuny i odniósł poważne obrażenia. Do szpitala trafił w stanie ciężkim. Niedawno w mediach pojawił się komunikat informujący o tym, że zagrożony może być spotkanie reprezentacji Francji i Niemiec.

ewa leniart rzeszow

Jeden z członków sztabu Ewy Leniart dłubał w nosie podczas jej przemówienia. Nagranie uchwyciły kamery Polsatu

CZYTAJ DALEJ

Mecz reprezentantów Niemiec i Francji zaplanowano na wtorek 15 czerwca na godzinę 21:00. Przez pewien czas jednak nie było pewne, czy spotkanie odbędzie się w wyznaczonym terminie. Wszystko przez pożar, do którego doszło na stadionie w Monachium.

Jak ustaliły niemieckie media, o godzinie 4:48 rano na terenie obiektu w Niemczech uruchomił się automatyczny system przeciwpożarowy. Na miejscu natychmiast pojawiła się straż pożarna z Monachium, która zaczęła gasić ogień.

Euro 2020: spotkanie Francji z Niemcami nie zostanie przełożone

Według niemieckich dziennikarzy na stadionie Euro 2020 zapaliła się instalacja zajmująca się dystrybucją energii elektrycznej. Jak relacjonują media, strażacy musieli użyć specjalnych osłon dróg oddechowych, wchodząc do bardzo zadymionego pomieszczenia.

Służby poradziły sobie z ogniem za pomocą gaśnic z dwutlenkiem węgla. Dym rozprzestrzenił się po innych pomieszczeniach przez kanały klimatyzacji. Na szczęście szybko podjęte działania doprowadziły do szybkiego opanowania pożaru.

Organizatorzy wydali już oficjalny komunikat w tej sprawie, z którego wynika, że pożar nie wyrządził poważnych szkód. W związku z tym wydarzenie to nie będzie miało wpływu na termin spotkania reprezentacji Niemiec i Francji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • „Ze smutkiem przyjęliśmy z Agatą wiadomość”. Andrzej Duda o śmierci Witolda Kieżuna

  • Poważna wpadka na żywo w TVP. Prowadzący pomylił gości

  • Nagranie zachowania kandydatki PiS po wyborach w Rzeszowie. W sieci wielka dyskusja

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: WP Sportowe Fakty

Podobne artykuły

Wiadomości

W całej Polsce odbędą się protesty w obronie TVN

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszedł do kościoła w czapce. Teraz ścigają go za obrazę uczuć religijnych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wrocław: kierowca wjechał w ekipę sprzątającą po poprzednim wypadku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Anna Kornecka zdymisjonowana. Krytykowała Polski Ład

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rodzina Basi zdradziła jej ostatnie słowa przed tragiczną śmiercią

Czytaj więcej >

Wiadomości

Leżał pod szpitalem i krzyczał z bólu. Wcześniej nie chciano go przyjąć

Czytaj więcej >