Goniec.pl
Straż pożarna

ROBERT ZALEWSKI/East News

Pożar lasu i łąki pod Warszawą. Ogień gasi pięć zastępów straży pożarnej

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

W okolicach miejscowości Zielonka pod Warszawą zapłonęły las i łąka. Ogień przy trasie S8 się rozprzestrzenił, a na miejscu pojawiło się pięć zastępów straży pożarnej, które starają się opanować zagrożenie.

Straż pożarna gasi pożar w okolicach Zielonki pod Warszawą w okolicach trasy S8. Na miejsce wysłano pięć zastępów strażaków, a także samolot dromader, który zrzuca wodę na palący się teren. Do zaprószenia ognia doszło przed południem.

Pożar w Zielonce pod Warszawą

Do rozpoczęcia pożaru doszło łące przy trasie S8. Według strażaków paliła się również leśna trawa i ściółka na terenie mniej więcej jednego hektara. Pożar zatem nie jest duży, ale wygląda na poważny, bo nad powierzchnią unosi się gęsty dym.

W akcji bierze udział pięć zastępów straży pożarnej, a gaszenie wspomagają również leśnicy, którzy starają się zlokalizować zarzewie ognia. Jak donoszą oficjalne raporty ogień powinien zostać opanowany w ciągu kilku następnych godzin.

Nie zachodzi też ryzyko jego rozprzestrzenienia. Tereny zamieszkałe przez ludzi nie są zagrożone. Jak poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik mazowieckiej PSP: - Na razie mamy tam pięć samochodów straży. Niebawem sytuacja powinna być opanowana, bo nie zanosi się na to, że pożar się rozwinie - powiedział.

Pali się łąka przy lesie, ogień gasi pięć zastępów

Rzecznik poinformował, że pożar wybuchł przy trasie S8 w okolicach Zielonki pod Warszawą na łące tuż przy lesie. Jak przyznał rozpoczyna się okres w roku, w którym pożarów będzie coraz więcej: - Trochę takich pożarów teraz będzie. Wczoraj mieliśmy ich w województwie mazowieckim dużo, bo 124. Dzisiaj również dzień jest bardzo ciepły, a to jest też z tym związane - przekazał Kierzkowski.

Poinformowano także, że na tę chwilę nie ma informacji o poszkodowanych - ani wśród spacerujących w pobliżu miejsca pożaru, ani też wśród służb walczących z ogniem. Nie chciał jednak wyrokować, czy faktycznie ten stan utrzyma się do końca akcji. Po ugaszeniu wszystko zostanie sprawdzone.

Mazowiecka straż pożarna regularnie przekazuje informacje odnośnie pożarów w regionie. W dzisiejszym gaszeniu pożaru wzięło udział 20 strażaków, a ogniem zajął się ostatecznie teren 5 hektarów - to właśnie na nim trwała akcja.

- Zielonka, ul. Podleśna powiat wołomiński - w okolicach węzła Zielonka tras S8, DW631 pożar lasu i nieużytków. Na miejscu 20 strażaków i pięć samochodów. Spaleniu uległo około 5 hektarów powierzchni, trwa dogaszanie - mogliśmy przeczytać na Twitterze.

[EMBED-409]

W sobotę, 10 kwietnia na samym Mazowszu doszło do 124 interwencji straży pożarnej przy pożarach traw. Od początku roku było to już ponad tysiąc interwencji, o czym poinformowała mazowiecka Państwowa Straż Pożarna za pośrednictwem mediów społecznościowych.

[EMBED-410]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został przy grobie do samego końca uroczystości

  • Krzysztof Krawczyk mieszkał w pięknej rezydencji

  • Podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego żona przytuliła trumnę

Kamil Matuszak

Studiował filologię polską, bo chciał opanować język i literaturę, by stać się rzetelnym dziennikarzem. Po wszystkim trafił do… agencji marketingowych, w których odpowiedzialny był za media społecznościowe. Po kilku latach rozpoczął pisanie i wydawanie portalu z wiadomościami. Zakochany w filmach i serialach, w wolnych chwilach rozbudowuje kolekcję winyli, poszukując ulubionych albumów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje Marcin Niedziela, mąż posłanki Doroty Niedzieli, związany z PO

Czytaj więcej >

Wiadomości

Huk pod Kancelarią Premiera. Mogło dojść do próby samobójczej, mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >
samolot

Wiadomości

Awaryjne lądowanie polskiego samolotu w Addis Abebie. Doszło do zapłonu, relacja pasażerki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dolny Śląsk: Pożar nielegalnego składowiska odpadów. Ryzyko niebezpieczeństwa dla mieszkańców

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Nie żyje 16-letnia Wiktoria. Media donoszą, że była Polką

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sejm uchwalił ustawę uszczelniającą handel w niedzielę

Czytaj więcej >