Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pożar elektrycznego Lucid Air w Warszawie. Jedyny taki egzemplarz w Polsce
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 19.04.2024 14:12

Pożar elektrycznego Lucid Air w Warszawie. Jedyny taki egzemplarz w Polsce

straż pożarna
fot. Pixabay/AndrzejRembowski / Facebook Artur Kepen / EV Klub Polska

Luksusowy pojazd elektryczny Lucid Air spłonął w wyniku uderzenia w słup. Do zdarzenia doszło na warszawskim Mokotowie. Kierowca był trzeźwy, starał się uniknąć wypadku. Został przetransportowany do szpitala. Sieć obiegły nagrania przedstawiające moment pechowego incydentu. 

Samochód elektryczny spłonął na jednej z ulic Warszawy

Do wypadku doszło w Warszawie przy skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Antoniego Madalińskiego. Kierujący Lucid Air kierowca wykonał manewr, starając się uniknąć zderzenia z samochodem, który prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo i zajechał mu drogę. 

Kiedy elektryczny samochód uderzył w słup, natychmiast stanął w ogniu. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej, przez około półtorej godziny starając się ugasić płomienie. 

Izrael kontra Iran, czyli dokąd zmierza wojna cieni

Kierowca trafił do szpitala

Kierowca Lucid Air w momencie zdarzenia był trzeźwy. Wiadomo, że nie poniósł poważnych obrażeń. Został jednak przewieziony do najbliższej placówki medycznej. 

Akcja gaśnicza trwa nieco ponad godzinę, a strażacy najpierw musieli zwalczyć płomienie, a następnie schłodzić akumulatory, by zwalczyć potencjalne pojawienie się ognia. 

Luksusowy elektryk spłonął na warszawskiej ulicy

Lucid Air to elektryczny samochód klasy wyższej, produkowany od 2021 roku przez amerykańską firmę Lucid. W zależności od wersji, model Air ma od 430 aż do 1234 koni mechanicznych. Jest całkiem prawdopodobne, że był to jedyny Lucid Air na polskich drogach. 

Nagranie uwieczniające moment pechowego zdarzenia bardzo szybko obiegło sieć.