Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Wiadomości > Pożar domu w miejscowości Jasień-Nowakówka. 6 zastępów straży pożarnej w akcji
Szymon Dubyk
Szymon Dubyk 25.12.2025 19:45

Pożar domu w miejscowości Jasień-Nowakówka. 6 zastępów straży pożarnej w akcji

Pożar domu w miejscowości Jasień-Nowakówka. 6 zastępów straży pożarnej w akcji
Fot: PSP Staszów

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia strażacy walczyli z pożarem drewnianego domu w jednej z miejscowości w powiecie staszowskim.

  • gdzie doszło do pożaru i jaki budynek stanął w ogniu
  • jak przebiegała akcja gaśnicza
  • ile zastępów straży pożarnej brało udział w działaniach
  • czy ktoś ucierpiał w wyniku zdarzenia

Pożar drewnianego domu w Jasieniu–Nowakówce. Strażacy ruszyli do akcji w święta

Do groźnie wyglądającego pożaru doszło w czwartek 25 grudnia w miejscowości Jasień–Nowakówka. Ogień pojawił się w drewnianym domu, który nie był zamieszkany na stałe i pełnił funkcję rekreacyjną.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb po godzinie 15. Na miejsce natychmiast skierowano jednostki straży pożarnej. Po dotarciu ratowników okazało się, że ogień objął wnętrze budynku, a sytuacja wymagała szybkiej i skoordynowanej interwencji.

Mimo że pożar wyglądał poważnie, w chwili zdarzenia w domu nie przebywały żadne osoby.

Sześć zastępów straży pożarnej w akcji

Do gaszenia pożaru zadysponowano łącznie sześć zastępów straży pożarnej. Działania prowadzone były przez jednostki z terenu powiatu staszowskiego. Strażacy skupili się na opanowaniu ognia oraz zabezpieczeniu konstrukcji budynku, aby nie dopuścić do dalszego rozprzestrzeniania się płomieni.

Jak informowała PSP Staszów, dom był obiektem drewnianym, co dodatkowo utrudniało akcję gaśniczą. Materiał konstrukcyjny sprzyjał szybkiemu rozwojowi pożaru, dlatego kluczowe było szybkie podanie prądów wody i dokładne dogaszanie wnętrza.

Akcja trwała kilkadziesiąt minut. Strażacy prowadzili również kontrolę pogorzeliska, aby wykluczyć ryzyko ponownego zapłonu.

Nie ma osób poszkodowanych

Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń. W budynku nie było mieszkańców ani gości, co pozwoliło uniknąć tragedii. Straty dotyczą wyłącznie samego obiektu oraz jego wyposażenia.

Przyczyny pożaru nie zostały jeszcze oficjalnie podane. Ich ustaleniem zajmą się odpowiednie służby. Strażacy przypominają jednak, że w okresie zimowym i świątecznym szczególnie ważne jest zachowanie ostrożności, zwłaszcza w przypadku budynków rekreacyjnych użytkowanych okazjonalnie.

Pożar domu w miejscowości Jasień-Nowakówka. 6 zastępów straży pożarnej w akcji
Fot: PSP Staszów
Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News