Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pożar domu w Kapałowie. Przed wejściem do budynku strażacy znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny
Natalia Janus
Natalia Janus 09.07.2022 21:48

Pożar domu w Kapałowie. Przed wejściem do budynku strażacy znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny

pożar
Źródło/PSP Końskie

Makabrycznego odkrycia dokonali strażacy, którzy w sobotnie popołudnie przybyli gasić pożar murowanego domu w miejscowości Kapałów w gminie Radoszyce w powiecie koneckim. Przed wejściem do budynku leżało zwęglone ciało. Przyczyny tragedii nie są jeszcze znane.

Tragiczny pożar w Kapałowie. Strażacy znaleźli zwęglone ciało mężczyzny

O pożarze domu strażacy powiadomieni zostali w sobotę, 9 lipca przed godziną 17. Na miejsce wysłano sumie 7 zastępów straży pożarnej z Końskich i jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. W akcji wzięło udział kilkudziesięciu strażaków, bo w środku płonącego domu jednorodzinnego mogły być nawet trzy osoby. 

Jak poinformował starszy kapitan Marcin Bajur, rzecznik prasowy świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, zanim strażacy dotarli na miejsce, murowany budynek został cały objęty ogniem.

pożar

Źródło/PSP Końskie

Niestety, przed wejściem do domu strażacy dokonali makabrycznego odkrycia. Leżały tam zwęglone zwłoki człowieka, na pomoc było za późno. Jak się okazało, ofiarą śmiertelną pożaru był około 70-letni mężczyzna. Niewykluczone, że starszy mężczyzna próbował ratować się przed żywiołem.

W domu zamieszkiwały jeszcze dwie osoby, ale nie było ich na miejscu. Strażacy przekazali, że prawdopodobnie w momencie wybuchu pożaru domownicy poszli do lasu na jagody.

pożar

Źródło/PSP Końskie

Po tym jak strażacy opanowali ogień, rozpoczęły się tam czynności zmierzające do ustalenia przyczyn pożaru i tragicznej śmierci 70-letniego mężczyzny.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: rmf24.pl, goniec.pl